Ya Şafi Ne Demek? Ya Şafi Duasının Fazileti Nelerdir. islamisohbe

Ya Şafi Ne Demek?

Ya şafi Allahu Tealanın isimlerindendir. Anlamı şifa veren şifaya muhtaçlara çare olan demektir.Bir çok hastalıkta okunması gereken ve şifa bulmaya vesile olan bir ismi şeriftir.Çocuklar için okunup üflenmesi rahtsızlıklarının engellenmesine ve iyileşmesine vesile olmaktadır.

Ya Şafi Duasının Faziletleri Nelerdir.?

Ya şafi duası şifa ayaetleri ile beraber okundugunda görülen yahut görülmeyen birçok hastalığı şifa olmaktadır.Hasta yakınlar için okuyup onlara üflemek oldukça faydalı olmaktadır. ya şafi ismi şerifi bir yiyeceği okunarak yenildiğinde o yiyecek kişiye şifa olmaktadır. İçilen suya okunduğunda şifa olmakta ve hastalıklardan korunmaya vesile olmaktadır.

Arapça kökenli bir sözcük olan şafi, şefaatı kelimesinden türetilmiştir.sözlük anlamına şifa veren olankelime, ihsan ve lütüf  sahibi, yardım eden, vesile olan anlamına da gelir.İslam innacına göre hayır da şer de Allah’tandır. Şerden sakınıp hayra  yönelmek için Allah,en güzel isimleriyle birlikte zikredilmelidir.

2e0a9311a9520bdc933e6d0dc2b9716d

Şifa veren, yardım eden

Tüm şifaların kaynağı Allah’tır. Allah, hastalıkları ve müsibetleri kuluna sınamak için gönderir. kul sabır ve sbat gösterir her şeyin yaratıcıdan geldiğine iman etmelidir. islamisohbe

İnsanlık tarihinde en büyük sıkıntıların peygamberler çekmiştir.

Hz.Eyüp’ün dersi dökülmüş, Hz.Musa kavmiyle birlikte Mısır’da kovulmuş, Hz.Yusuf ise kardeşleri tartafından kuyua atılmıştır.Allah teala her birine şifa vermiş ve yardım etmiştir.

Kötülüklerin, belaları i hastalıkları def eden. Salim ve muhkem kılan. Beden bize emanettir ve onda ortaya çıkan hastalıklar birer imtihan vesilesidie. Allah, hiçbir kuluna kaldırabileceğinden daha büyük sorumluluk yüklemez. o kuluna musallat olan musibetleri def eder, hastaları iyileştirir ve kötüleri yok eder.

Eş şafi esması, hastalıkları iyi eden şifa veren ve kullarına şefaat eden anlamına gelir

Ya Şafi Zikrinin Fazileti ve Faydaları

Ya şafi esmasını cuma banazından sonra zikretmek, kişiyi maddi ve manevi hastalıklara karşı korur. kulların kalbi Alla’ın nuruyla dolar ve  umutsuzluktan arınır. Evde hastası olan kilşiler Ya şafi esmasnın Fatiha ve felak Nas sueleri ile birlikte okumalıdır.

Müslümanlar, dünyada ölümden başka her şeyin dermanın, dermanın da Allah’tan geldiğini bilir. Bu nednele tüm sıkıntılı anlarında ve hastalıkarda yallnızca Allah’tan yardım isteriz.

İslami sohbet platformu  olarak Ya Şafi Ne Demek? Ya Şafi Duasının Fazileti Nelerdir?  konulu makalemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bir başka makalede görüşmek dileğiyle

Selam ve dua ile

Genel
Ya Şafi Ne Demek? Ya Şafi Duasının Fazileti Nelerdir. islamisohbe Ya Şafi Ne Demek? Ya şafi Allahu Tealanın isimlerindendir. Anlamı şifa veren şifaya muhtaçlara çare olan demektir.Bir çok hastalıkta okunması gereken ve şifa bulmaya vesile olan bir ismi şeriftir.Çocuklar için okunup üflenmesi rahtsızlıklarının engellenmesine ve iyileşmesine vesile olmaktadır. Ya Şafi Duasının Faziletleri...