Tesettürün Modası Olamaz  Tesettür Aşktır

Tesettür Aşktır Tesettür Giyim

Müslümanların Buluşma Yeri

Canlılar içinde insana özgü bir davranış olan giyinmenin, örtünme ve güzel görünme şeklinde iki temel gayeye matuf olduğu görülür. Genellikle, örtünmenin  bütün canlılar arasında sadece insana mahsus bir meziyet olduğu söylenir ve bu doğrudur. islami sohbet 

Tesettür giyim nasıl olmalı yada Tesettüre nasıl girilir . Müslüman kadınlar  ve erkekler için farklı gösterir. Kadınların el, yüz ve ayakları hariç olmak üzere tüm vücutlarını örtmeleri gerekirken erkelerin yalnızca diz kapağı ile karın arasında kalan bölgelerin örtmeleri gerekmektedir. Hem kadınlar hem erkekler, avret yerleri olarak da ifade edilen mahrem yerlerini belli edecek kadar ince vücut hatlarını ortaya çıkaracak kadar kıyafetler giymeleridirler.

Fakat fıkıh alimler tarafından bu şartlar dışında şartlar da belirlenmiş olsa da, Müslüman erkek ve kadınlar mahrem yerlerinin örtülü olması şartıyla kişisel beğenilerine, kültürlerine yada imkanlarına göre tesettür giyimemeliler.

Dinden, tasavvuftan bahseden sosyetik bir bayana, niçin tesettüre riayet etmediği sorulduğunda (Elhamdülillah ben tesettürü kalbime yerleştirdim) diyor.

Daha Elhamdülillah demeyi bilmeyen, yani yeterli dini bilgisi olmadığı anlaşılan bu bayan, güya kalbini temizlemekle, tesettürü kalbe almakla, nasıl Müslümanlığa uymuş olur?

Tesettür, namaz, oruç yani ibadetler kalbe yerleştirilmez. Kalbe iman yerleştirilir.

Bundan sonra ibadetlerin sevgisi kalbe dolar.

Geveze İslami Sohbet

İman yerleştirilince, yani kişi Müslüman olunca artık uzuvları da ibadetlerle şereflenir. Kalbin temiz olması, dinimize uymakla olur. Dine uymayanın kalbi asla temiz olamaz. Kalbin nasıl temiz olacağını her şeyi yoktan yaratan Allah’ü Teala ve Onun son peygamberi Muhammed (s.a.v) bildiriyor. Onların bildirdiklerine uygun yaşayanın kalbi temizdir. Kalbin temiz olması yeter, ama (Kalbim temiz) demekle kalp temiz olmadığı gibi, (imanım kuvvetli) demekle iman kuvvetli olmaz.

Tesettüre riayet etmeyenin veya diğer günahları işleyenin kalbi temiz ve imanı kuvvetli olmaz. İslam‘ı Rabbani hazretleri buyuruyor ki: Salih amel yapmadan (Ehl-i sünnete uygun iman ettikten sonra, namaz kılmadan, oruç tutmadan, günahlardan sakınmadan) kalbim temizdir, demek batıldır, boştur., kendini aldatmaktır. Bedensiz ruh olmadığı gibi, beden ibadet yapmadan ve günahlardan kaçınmadan, kalp, temiz olmaz. Kötü huylar, günahlar kalbi hasta eder.

Çeyrek Tesettür

Demettt

Sosyetik bir kadın, (Bazı kadınlar, mahalle baskısından dolayı başörtüsü takıyorlar. Ben başörtülü kadınları görünce, çok rahatsız oluyorum) diyor. İmansız erkek veya kadının, rahatsız olması yadırganmaz. Ama demokratik bir ülkede yaşayan kimsenin, rahatsız olsa bile, başkalarını rencide edici söz söylemekten kaçınması gerekir. Mesela, ben kadın olarak, mini etekle, bikini ile gezen kadınlardan rahatsız oluyorum. Kendi inancıma göre, kadınların uyluklarına bakmam haramdır. Ben rahatız olduğum halde, karşımızdakileri incitmemek için, bir şey söylemiyorum, O niye bizim inancımıza saygı göstermiyor mesela hiçbir kadın, mahalle baskısından dolayı kapanmıyor, inancının gereği olarak kapanıyor. Mahalle baskısından dolayı açık gezenlere, biz kapalı kadınlar, tepki gösteriyor muyuz Müslüman kadınlar, mahalle baskısından dolayı kapasanlar bile, o açık kadın, niye rahatsız oluyor tartışılır.

Bu hastalığın artması, kalbin ölümüne yani küfre sebep olur. Küfür ise, kalbi öldüren en büyük zehirdir. Namaz kılmıyorsam, tesettüre ve dinin diğer emirlerine riayet etmiyorsam ne çıkar? Sen kalbe bak, kalbim temizdir demek yahut önce ekmek parası kazanmak, herkese iyilik etmek, sonra namaz gibi sözler, dini emirlerin bir kısmını beğenip bir kısmını beğenmemektir.

Her Müslümanın bu inceliğe dikkat etmesi, dinin emir ve yasaklarına riayet etmeyenlerin, imanlarının gitmemesi için uyanık olmaları lazımdır. İslam‘da tesettür. Müslüman kadın ve erkeklerin en çok dikkat etmesi gereken konulardan bir tanesidir. İslam‘a göre örtünme, cinsiyetler için farklı kurallar çerçevesi içerisinde değerlendirilir. Dolayısıyla tesettüre girmek, kadınlar ve erkekler için farklı anlamlar ifadet eder. Tesettürün önemi ayetlerle vurgulanmış ve tesettür hadisleri ile ayrıntıları belirlenmiştir.

Kadın ya da erkek fark etmeksizin, tüm Müslüman bireyler için eşit derece önemli olann tesettür, dinimize en uygun örtünme biçimidir. Tesettür giyimde kıyafet, ferace gibi bütün vücudu örtmelidir. İslam’a uygun örtünme amacı ile tercih edilen giysi, bir ziynet sayılabilecek derecede gösterişli olmamalıdır. Özellikle kadın tesettür kıyafeti, vücud hatlarını belli edecek şekilde dar kalıplı olmamalıdır. Kişi, parfüm ve benzeri kokulu ürünler kullanmamalıdır.

Tarzzz4646

Dini Sohbet Odaları İslamisohbetci.com

Hem kadın tesettür hem de erkek tesettür için giysinin gösterişten uzak ve sade olması önemlidir. Gösterecek kadar ince bir kumaştan yapılmamış olması, süslü ve renkli olmaması, aynı zamanda vücut hatlarını belli edecek kadar da dar olmaması gerekmektedir. İslam’da tesettürün önemi, ayetler ile ve çeşitli tesettür hadisleri ile vurgulanmıştır.

Örneğin, Araf suresinin 31, ayetinde Allahu Teala “Ey ademoğulları! Her mescide gelişinizde güzel elbiselerinizi giyerek gelin” buyurmuştur. İslamiyet’te insanlığın örtünme gereksiniminin ilk insanlar olan Adem ve Havva ile ortaya çıktığı belirtilir. Çıplaklığın istenmeyen ve kabul edilmeyen bir durum olduğu, yine Araf suresindeki ayetlerde ve Nahl suresinde şu şekilde aktarılmıştır. Tesettur Giyim nasıl olamalı? Kadın Tesettür Giyim Tesettür giyime özen gösteren Müslüman kadınların en çok tercih ettiği İslam giyim ürünleri arasında ilk sırada ferace modelleri gelmektedir.

Osmanlı zamanından beri kullanılan ferace, kadınların usule uygun örtünmesine olanak tanır. Namaz gibi farz olan ibadetleri getirirken kullanılan namaz elbisesi modelleri de Müslüman kadınların gülük hayattaki kurtarıcı giysileri arasında yer alır. Kadınlar için en uygun tesettür giyim ürünlerinden diğerleri, başörtüsü modellerinin yanı sıra çarşaf çeşitleridir. Tesettüre uygun giyim nasıl olmalı? Müslüman kadın, el ve yüzü müstesna bütün vücudunu örtmek mecburiyetindedir. Tesettürün dinen makbul olabilmesi için birkaç şartı vardır. Onları ri’ayet etmek gerekir: Elbisenin vücudu gösterecek tarzda ince Nazar-ı dikkati çekecek kadar süslü ve renkli, Vücudun hatlarını gösterecek şekilde dar olmaması gerekir.

Doğru Tesettür nasıl olmalı? Kur’an-ı Kerim’in tesettür emirinde açık ve net olarak anlaşılan şudur: – El, ayak, yüz görünecek, Uygun bollukta olacak, vücuda yapışıp hatlarını göstermeyecek. İnce olup da altını belli etmeyecek tarzda giyinecek Adının örtünmesi Kur’an da hangi ayet emrediyor;? Özellikle Nur Suresi 31. AYet üzerinde durulmaktadır. Bu ayette kullanılan “zinet:süs sözcüğü, bir kelime eklenerek “zinet yerleri” şeklinde dönüştürülmekte ve kadının bütün vücudu “avret” yani örtülmesi gereken yer ilan edilmektedir.

Tesettür Neden Bu Kadar Önemli?

Tesettür; kapanmak, örtünmek, gizlenme anlamına gelmektedir. Yani kadın ve erkeklerin namahremlere vücutlarının haram kısımlarını örtüp göstermemeliridir. Giyimde tesettür ise kadınların yüz ve ellerinin dışında vücut kalıplarının belli olmayacağı şekilde örtünmektir. Ama asıl anlatılmak istediğim nokta tesettürün neden bu kadar önemli olduğudur. Çıpkalığın yaygınlaştığı bir zamanda tehlikenin farkına varıp tesettür seferberliğini başlatmanın tam zamanıydı. Görüyoruz ki bu seferlik bir çok kesimden destek görüyor. Allah bizi Allah’ın emirlerine sımsıkı sarılan kullarından eylesin bugün olduğu gibi bizleri daima hayırlara vesile kılsın. Essebebu kel fail.

Tesettür Aşk’tır Tesettür Giyim

İslami sohbet platformu olarak islamisohbetci Sohbet sitesine hoş geldiniz, sitemizde Bayanlar için Dini Sohbet yerler arasında  aile gibi bir ortam kurmak istiyoruz aramızda iyi insanları barındırmak kötü insanları zaten tutmuyoruz, bizim için biz kötü insanları iyi olmaları için uğraşırız ama sapıklık içerine girenleri aramızda tutmuyoruz atıyoruz. sitemiz içerinde ,odamızda herkesi bekliyoruz. sohbet#kelebek#mirc# sohbetchat# chat# sanal alem, lafazan, Müslümanlar sohbet#mobil sohbet#sevdasohbet# zurna# islamisohbet#dini sohbet#istanbul sohbet odaları# gurbetçi sohbet#almanya sohbet odaları  tasavvuf sohbet odaları islami chat evlik alanlarında hizmet vermekteyiz.

tasavvuf sohbet odaları

SELAM ve DUA  İle

Sohbetin Tek Adresi İslamisohbetci. Com

EzeLGenelİslami Sohbet
Tesettürün Modası Olamaz  Tesettür Aşktır Tesettür Aşktır Tesettür Giyim Müslümanların Buluşma Yeri Canlılar içinde insana özgü bir davranış olan giyinmenin, örtünme ve güzel görünme şeklinde iki temel gayeye matuf olduğu görülür. Genellikle, örtünmenin  bütün canlılar arasında sadece insana mahsus bir meziyet olduğu söylenir ve bu doğrudur. islami sohbet  Tesettür giyim nasıl olmalı yada...