Pişman Olmamak İçin İbretlik Hikaye

Pişman Olmamak İçin İbretlik Hikaye

Bir vakit ordusuyla gece yolda giderken ordusunda bulunanlara “Ayağınıza takılan bir şey olursa onları toplayın” diye emir verdi. Bu emri duyanların içlerinden bir grup: “Bugün çok yürüdük, çok yorulduk, Hele gece vakti olmuş bir de ayağımızı takılan şeyleri toplayıp boşuna ağırlık mı yapalım. Hiç bir şey toplamayız!” dediler ve hiçbir şey yapmadılar.

Kuş Cenneti  islami sohbet 

Koşşşşş

İslamisohbet odaları İslamisohbeci.com

İkinci grup ise “Madem komutanımız böyle emir verdi, az da olsa toplayalım, emre itaat etmek lazım.” diyerek az bir şey topladılar.

Üçüncü grup ise “Komutanımız boşu boşuna emir vermez. Elbette bildikleri vardır. Bir hikmet vardır.” dediler ve ayağına takılan her  şeyi topladılar.

Sabah olunca bir de bakıyorlar ki, ordu geceleyin bir altın madeninden geçmiş ve ayaklarına takılan şeylerin altın olduğunun farkına varmışlar. Bunu fark edince;

Az alan ikinci grup “Keşke biraz daha fazla alsaydık. Neden almadık diye sitem ettiler.”

Çok altın alan üçüncü grup ise “Keşke gereksiz, lüzumsuz eşyalarımızı ataydık da daha çok alsaydık.”
Diyerek, fazla almalarına rağmen üzül dür. Aynen bunun gibi ahirette bütün insanlarda bunlar gibi söyleyecekler.

Allah’a inanmayanlar “Eyvah iman etseydik, inansaydık da şu Cehennem ateşinden kurtulsaydık. Şu güzel cenneti uzaktan değil yakından görseydik” diyecekler.

Mümin olup lakin sevabı az olanlar “keşke daha çok güzel işler yapsaydım da, daha çok ikrama mazhar olsaydım.”

Hayat için en iyisini yapanlar hiçbir zaman pişman olmazlar

Bazen neden mi yalnız olmak istenir? Eğer bir insan yalnız birini bulamadığı için değil, insanlara güveni kalmadığı içindir, Birilerine güvenip pişman olduğu içindir.

O vakit maden öyle Allah’ın bize ihsan ettiği şeylere şükrederek, zamanımız varken, hala nefes alıyorken daha çok bize ahirette fayda verecek şeyler yapmak akıl karı olacaktır.

İslami sohbet platformu olarak olarak İbretlik Hikaye yi kaleme aldım 

islamisohbetci Sohbet sitesine hoş geldiniz, sitemizde Bayanlar için Dini Sohbet yerler arasında  aile gibi bir ortam kurmak istiyoruz aramızda iyi insanları barındırmak kötü insanları zaten tutmuyoruz, bizim için biz kötü insanları iyi olmaları için uğraşırız ama sapıklık içerine girenleri aramızda tutmuyoruz atıyoruz. sitemiz içerinde ,odamızda herkesi bekliyoruz. sohbet#kelebek#mirc# sohbetchat# chat# sanal alem, lafazan, Müslümanlar sohbet#mobil sohbet#sevdasohbet# zurna# islamisohbet#dini sohbet#istanbul sohbet odaları# gurbetçi sohbet#almanya sohbet odaları  tasavvuf sohbet odaları islami chat evlik  alanlarında hizmet vermekteyiz. SELAM ve DUA ile

https://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2021/12/kogggggg.jpghttps://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2021/12/kogggggg-300x300.jpgEzeLGenelİslami Sohbet
Pişman Olmamak İçin İbretlik Hikaye Pişman Olmamak İçin İbretlik Hikaye Bir vakit ordusuyla gece yolda giderken ordusunda bulunanlara 'Ayağınıza takılan bir şey olursa onları toplayın' diye emir verdi. Bu emri duyanların içlerinden bir grup: 'Bugün çok yürüdük, çok yorulduk, Hele gece vakti olmuş bir de ayağımızı takılan şeyleri toplayıp boşuna ağırlık...