Tesettür Nedir Farz’dır Ayet’tir

Farzdır

Ayettir.
Teslimiyettir, yeryüzünde İslami temsil eder.
Edeptir, nefsi duyguların önüne perde olur.
Ahlak ve hayadır.
Kişinin vücudunu kapatan temel ihtiyaçtır.
Haya duygusunun dışa yansıyan şeklidir.
Allah’a olan inancın ve peygamber sevgisine olan hissiyatın bir göstergesidir.
Takvanın en üst noktasıdır. Tesettür herkesin yapamadığı bir gerçek iman şuurudur.
Manadır İslam ve Müslüman kadınların giysisi ve vücudunun kalkanıdır.
 Sadece eşimize sunulan Allah tarafından kadınlara tahsis edilmiş en güzel hediye paketidir. Yalnızca asıl sahibine özeldir.
Ser odakları bertaraf eden kişinin kötü fikirlerini ortadan kaldıran kalkandır. Dahası saymakla bitmez.

islami sohbet 

Süslü

İstanbul İslami Sohbet Odaları Müslümanların Buluşma yeri İslamisohbetci.com

Tesettürde namahreme bakmama ve baktırmama esastır. Yani tesettürlü bir kadın tesettürü ile bana bakma! demiş olur. Oysa moda ‘bana bak’ demenin ifadesidir. Tesettür giyim nasıl olmalı yada Tesettüre nasıl girilir  Müslüman kadınlar ve erkekler için farklı gösterir. Kadınların el, yüz ve ayakları hariç olmak üzere tüm vücutlarını örtmeleri gerekirken erkelerin yalnızca diz kapağı ile karın arasında kalan bölgelerin örtmeleri gerekmektedir. Hem kadınlar  hem erkekler, avret yerleri olarak da ifade edilen mahrem yerlerini belli edecek kadar ince vücut  hatlarını ortaya çıkaracak kadar kıyafetler giymeleridirler. Fakat fıkıh alimler tarafından bu şartlar dışında şartlar da belirlenmiş olsa da, Müslüman erkek ve kadınlar mahrem yerlerinin örtülü olması şartıyla kişisel beğenilerine, kültürlerine yada imkanlarına göre tesettür giyimemeliler.

Tesettür Nedir Farz’dır Ayettir

Çıpkalığın yaygınlaştığı bir zamanda tehlikenin farkına varıp tesettür seferberliğini başlatmanın tam zamanıydı. Görüyoruz ki bu seferlik bir çok kesimden destek görüyor. Allah bizi Allah’ın emirlerine sımsıkı sarılan kullarından eylesin bugün olduğu gibi bizleri daima hayırlara vesile kılsın. Essebebu kel fail

Bayanlar İçin İslami Sohbet yerleri

İslami sohbet platformu olarak islamisohbetci Sohbet sitesine hoş geldiniz, sitemizde Bayanlar için Dini Sohbet yerler arasında  aile gibi bir ortam kurmak istiyoruz aramızda iyi insanları barındırmak kötü insanları zaten tutmuyoruz, bizim için biz kötü insanları iyi olmaları için uğraşırız ama sapıklık içerine girenleri aramızda tutmuyoruz atıyoruz. sitemiz içerinde ,odamızda herkesi bekliyoruz. sohbet#kelebek#mirc# sohbetchat# chat# sanal alem, lafazan, Müslümanlar sohbet#mobil sohbet#sevdasohbet# zurna# islamisohbet#dini sohbet#istanbul sohbet odaları# gurbetçi sohbet#almanya sohbet odaları  alanlarında hizmet vermekteyiz.

SELAM ve DUA  İle

Sohbetin Tek Adresi İslamisohbetci. Com

EzeLGenelİslami Sohbet
Tesettür Nedir Farz'dır Ayet'tir Farzdır Ayettir. Teslimiyettir, yeryüzünde İslami temsil eder. Edeptir, nefsi duyguların önüne perde olur. Ahlak ve hayadır. Kişinin vücudunu kapatan temel ihtiyaçtır. Haya duygusunun dışa yansıyan şeklidir. Allah'a olan inancın ve peygamber sevgisine olan hissiyatın bir göstergesidir. Takvanın en üst noktasıdır. Tesettür herkesin yapamadığı bir gerçek iman şuurudur. Manadır İslam ve Müslüman kadınların giysisi ve vücudunun...