Saygı’ ın Olamadığı Yerde Sevgi Boşunadır. islami Önceleri  Sadece Sevgi’nin herşeye  yenebileceğini  düşünürdüm. Zamanla anlıyor Insan; Saygı ve anlayış   çok  daha ağır basıyor. Karşınızdaki  insanın  size  karşı  anlayışı  ve saygısı  olmadığı  sürece   hiçbir  şeyi  çözemiyordunuz. Saygı görmediğimiz  muddetce en büyük  sevgi bile faydasızdır. islami sohbet 

Yaptığın  her işte,  niyetin  temizse  korkma. Mutlaka  korunur  kıllanırsın  da çoğu zaman  fark etmezsin  bile,

Zamanı geldiğinde;  yalnız başına  kalacak kadar güçlü ol. Güzel  insanlarda nimet gibidir, Kıymetini  bilmezsen  Allah geri  alır.

91c2b0b44769053b27fad7b1f7aa143a

Yorulduk   Be Hayat

Sabrın sonu  selamete ereceği o günü beklemekten yorulduk.

Mecburiyetlerden,  dili kalabalık ama yüreği boş insanları çekmekten yorulduk.

Yarı yolda makeleri düşen, iki yüzlü insanlarla yürümekten yorulduk.

Bizim de hatalarımız,  kusurlarımız  vardı elbet.

Ama hak ettiğimzi düşlemekten, hak etmediğimizi görmekten Yorulduk.

Sevgi  Ve Saygının  Toplum İçin  Önemi Nedir?

Sevgi ve saygı  insanlar arasında iyi bir  bağ oluşmasını  sağlar. Bu bağ sayesinde insanlar  birbiryle  iyi geçinirler.

Saygıyı  ve sevgiyi insanlar  çocuk yaşta öğrenir. Büyüdükçe de geliştirir bu yüzden  çocukların  eğitimi  ailede başlar

Ailede  bir  çocuğa insanlara   karşı  saygı duyması  öğretildiyse bu çocuk  hayatı  boyunca  insanlara  saygılı davranır.

Fakat ailede çocuğa  birde eğitim  verilmediyse  bu çocuk  hiç bir zaman  insanlara  sayglı davranmaz.

Bu yüzden  hem aileside hemde toplumda  karışıklıklara   sebep olur.

Aile içinde saygılı davranan  bir çocuk  toplumda  da saygılı  davranır. Toplumda saygı insanlar arasında  barışı sağlar.

İnsanlar birbirine  saygı duyarsa  birbirlerinin  hakkında gözetir.  Bu insanların birbirleriyle uyum içinde   yaşamasını sağlar.

O toplum  gelişir ve ilerler. Diğer toplumlarda daha üstün bir durum kazanır.Toplumda  saygı tek başına yeterli değildir.

Saygının yanında insanlar birbirine sevgide duymalıdır. insanlar birbirlerini severse  her zaman diğerlerine yardım etmek ister.

Sevgi ve saygı farklı  unusurlardır  ama biri olmadan  diğeri işe yaramaz.  Sevgi ve saygının bir arada bulunduğu toplumlar  uzun ömürlü  olur ve hiçbir zaman kargaşa içine düşmez.

O toplumda  sevgi ve saygı ne zaman  kaybolur ise  o zaman o toplum  çöker. Bu yüzden bizde birbirimize saygılı davranmalıyız.islami sohbet 

Her zaman  başkalarının  acısını üzüntüsünü  ve secincini  paylaşmalıyız . İnsanları  sevmeli onları birbirlerinden  ayırmamalıyız

Saygı Ve Hürmet 1 702x336

Saygı  Neden Önemlidir ?

Saygı bir insanı küçük yada biyik farketmeden  önemsemektir,  onunla ilgilenmek ona sevgiyi  hissettirmektir. m Korkmadan  sadece değer  verdiği için saygı duymaktır.Eğer işin içine korku  girerse  bu saygıdan çıkar.

Karşılıklı Saygı Nedir ?

Başkalarını rahatsız etmekten çekinme duygusu. Bir kişiye, bir  düşünce,   bir eyleme, bir başarıya  yüksek  değer  vermekten  doğan özel bir duygu. özellikle ahlak değerine karşı duuylur.

Saygı, Sevgi Ve Hoş Görü Nedir

Hayatımızda üç değer bizi biz yaparak güzel yanımızı  gösteriri.  Saygı,  Sevgi  ve hoşgörü insanların  en güzel yanını göstererk başkaları tarafından  sevilmemze yardımcı olur.

Selam  Ve  Dua ile

 

Genelİslami Sohbet
Saygı' ın Olamadığı Yerde Sevgi Boşunadır. islami Önceleri  Sadece Sevgi'nin herşeye  yenebileceğini  düşünürdüm. Zamanla anlıyor Insan; Saygı ve anlayış   çok  daha ağır basıyor. Karşınızdaki  insanın  size  karşı  anlayışı  ve saygısı  olmadığı  sürece   hiçbir  şeyi  çözemiyordunuz. Saygı görmediğimiz  muddetce en büyük  sevgi bile faydasızdır. islami sohbet  Yaptığın  her işte,  niyetin  temizse ...