Kuru fasulye tarifi ve yapılışı K.Maraş muftağı.

Önce tabi ki Besmele ile başlıcaz, ve  yine bir hadisi şerifle Tarifimize başlayalım.

Allah’ın izniyle İnşaallah  islami  sohbet 

Bismillahirrahmanirrahim

Yiyiniz, içiniz fakat israf etmeyiniz. Cünkü Allah israf edenleri sevmez! A’raf Suresi 31,

Kuru fasulye tarifi için malzemeler

2 bardak kuru fasulye
1.5 yemek kaşığı salça
1 domates.
1 baş soğan
3 yemek kaşığı sıvıya
350 gram kuşbası et.
3-5 tane kurutulmuş minik acı biber.
Sıcak su,

Kuru fasulyenin yapılışı

Kuru fasulyeleri bir gece önceden biraz tuz ve biraz karbonat ilave edin soğuk ile  ıslatın,

Ertesi gün suyunu süzüp iyice bol su ile  yıkayın.
yemek  tencereye küçük küçük doğradığımız  soğanı ilave edin , pembeleşinceye kadar kavurun bir  sonra etleri koyun ve rengi değişene kadar soğanla beraber kavurun.
Salçası ve domates rendesini de ilave edin, Biraz da etle beraber pişirin
1-1,5 litre kadar sıcak su ilave edin,
Kurumuş acı minik biberleri de içine atın kara biberi de ekleyip, kısık ateşde fasulyeleri iyice pişene kadar pişirin. Ben vaktim olduğunda 30 dk ile 1 saat arasında  kısık ateşte pişiririm mesela, Düdüklü tencerede yaptığım zaman süre kısalıyor tabi.
Ayrıca fasulyeden fasulyeye su çekmesi değişeceğinden  dolayı arada suyunu kontrol ediniz  suyu azaldıysa sıcak su ilave edebilirsiniz. Afiyet olsun.

Kuru fasulyenin yanına bulgur pilavı, pirinç pilavından sonra en çok tercih  edilen seçenektir.

Pirinç sevmeyenler ya da pirinç  yasak veya diyette olan bünyesi açısından zararlı olan kişiler bulgur pilavı tercihi yaparak son derece lezetli bir  uyum yakalayabilmektedirler. artı kuru soğan, turşu da güzel uyum sağlar afiyet şifalar olsun.

Eeeeee

Rabbim Sofralarımıza Halil İbrahim bereketini versin .

İslami sohbet platformu olarak olarak Kuru fasulye tarifi ve yapılışı K. Maraş muftağından yemekler adlı makalemizin  sonuna geldik başka başka konuda  görüşmek dileğiyle.

Selamün Aleykum Ve Rahmetullah Ve Berekatuhu.

Selam ve Dua ile

https://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2021/10/Kuru-Fasulye-Pilav-69.jpghttps://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2021/10/Kuru-Fasulye-Pilav-69-300x300.jpgEzeLGenel
Kuru fasulye tarifi ve yapılışı K.Maraş muftağı. Önce tabi ki Besmele ile başlıcaz, ve  yine bir hadisi şerifle Tarifimize başlayalım. Allah'ın izniyle İnşaallah  islami  sohbet  Bismillahirrahmanirrahim Yiyiniz, içiniz fakat israf etmeyiniz. Cünkü Allah israf edenleri sevmez! A'raf Suresi 31, Kuru fasulye tarifi için malzemeler 2 bardak kuru fasulye 1.5 yemek kaşığı salça 1 domates. 1 baş soğan 3 yemek...