Hz.Ali (R.a) ile karıncanın ibretlik kıssası islamisohbetci.com

Hz.  Ali (r.a) bir gün yolda aceleyle giderken farkına varmadan bir karıncayı incitti, incinen karınca, elini ayağını oynatarak yerde çırpınmaktaydı.

Hz. Ali, Karıncanın içine düştüğü durumu görünce pek üzüldü. O Allah’ın arslanı, bir karıncanın incinmiş halinden dolayı perişan oldu.

Karınca1 702x336

Sohbetin Tek Adresi İslamisohbetci.Com

Karıncanın kendine gelip yürümesi için bir hayli emek sarf etti, Bir çok çareye başvurdu.

Fakat nafile O gece Hazret-i Ali, rüyasında Rasulullah Efendimizi gördü. Efendimiz ona şöyle buyurdula: Ey Ali! yolda acele etme  İki gündür bir karınca yüzünden gökler mateme boğuldu.

Buna da sen sebep oldun. Yoldaki karıncayı incittin.

Öyle bir karıncayı incittin ki, o Allah’ın narin ve hassas bir mahlukuydu.

Vazifesi, Allah’ı zikretmekti. Hazret-i Ali’nin vücudu titremeye başladı.

Allah’ın arslanı, bir karınca yüzünden ne hallere düşmüştü efendimiz: Merak etme! Allah indinde şefaatçin, yine o karınca olacak.

O Karınca Cenabı Hakk’a iltica edek ve: Ya Rabbi! Hazret-i Ali bu işi kasten yapmadı.

Bana bir zarar verdiyse de o, sen’in veli bir kulundur. Sen onu bağışla! diyecek buyurdular.

yiğit! iyi bil ki böyle bir maneviyat arslanının bir karıncaya karşı bu hale düşmesi, dini hassasiyetinden kaynaklanıyordu.

Görüldüğü üzere Hazreti Ali gibi haşmetli bir yiğit bile, bir karınca yüzünden nasıl dertlere düştü! Hakk’ın tecellilerinden haberdar olan, Allah’ın emrine uyan ve bu emre göre hareket eden kişiye ne mutlu!

İslami sohbet platformu olarak olarak, Hz. Ali (R. a) ile karıncanın ibretlik kıssası  adlı Sevgi dolu kalınız Başka bir güzel konuda görüşmek umuduyla.

Sohbetin Tek Adresi İslamisohbetçi Com

Selamün Aleykum Ve Rahmetullah Ve Berekatuhu.

Selam ve Dua ile

https://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2021/11/imtinimiz.pnghttps://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2021/11/imtinimiz-300x300.pngEzeLGenelİslami SohbetAli (R.a) ile karıncanın ibretlik kıssası,islami chat,islami din sohbet,İslamisohbetci.com
Hz.Ali (R.a) ile karıncanın ibretlik kıssası islamisohbetci.com Hz.  Ali (r.a) bir gün yolda aceleyle giderken farkına varmadan bir karıncayı incitti, incinen karınca, elini ayağını oynatarak yerde çırpınmaktaydı. Hz. Ali, Karıncanın içine düştüğü durumu görünce pek üzüldü. O Allah'ın arslanı, bir karıncanın incinmiş halinden dolayı perişan oldu. Karıncanın kendine gelip yürümesi için bir...