Hayırlı Cumalar

Hayırlı Cumalar Cuma Günün Önemi

Allah’ım beni senin sevginle, Seni sevelerin sevgisiyle ve sana yaklaştıracak davranışların sevgisiyle rızıklandır.(Hadis-i Şerif) islamisohbet 

5e7d183a7152d82d90327ac9

Cuma  müminlerin bayramıdır. Cuma günü

yapılan ibedetlere iki kat sevap verilir.Cuma günü islamiyet’te büyük değer verilen toplu ibadetin yapıldığı gün ve o gün ifa edilen  ibadetin Namaz adıdır.

Cumanın anlamı haftanın son günüde ”toplanmak” demektir. en kıymetli gündür.

Peygamber Efendimiz (s.a.v) bir hadisinde buyuruyor ki; ”Allah’u teala her Cuma günü altı yüz bin kişiyi cehennemden azad eder.”

Cuma günü, günahsız geçerse, haftanın diğer günlerin de öyle geçer.

Allah’ım, senden hidayet, takva,iffet ve gönül zengiliği istiyorum. Hayırlı cumalar Allah’ım fayda vermeyen ilimden, katına yükselmeyen kabul olunmayan amelden, huzur bulmayan kalpden ve kulak verilmeyen duadan sana sığınırım.

Unnamed (17)

Hayırlı Cumalar Cuma Günün Önemi

Cuma günü neden önemli? Cuma günü Müslümanların bayramıdır.Çünkü Adem (a.s) o gün yaratılmış, o gün cennete yerleştirlmiş ve o günde cennetten çıkartılmıştır, Demek ki Cuma günü insanlığın ilk yaratıldığı, cennete yerleştirldiği ve yeryüzü halifesi olduğu bir gün olduüu için insanalrın bayramı olmuştur.

İslami sohbet platformu  OLARAK Hayırlı Cumalar dileriz  Bir başka Dua’da  görüşmek dileğiyle.

~~Selam Ve Dua ile~~

 

Genel
Hayırlı Cumalar Hayırlı Cumalar Cuma Günün Önemi Allah'ım beni senin sevginle, Seni sevelerin sevgisiyle ve sana yaklaştıracak davranışların sevgisiyle rızıklandır.(Hadis-i Şerif) islamisohbet  Cuma  müminlerin bayramıdır. Cuma günü yapılan ibedetlere iki kat sevap verilir.Cuma günü islamiyet'te büyük değer verilen toplu ibadetin yapıldığı gün ve o gün ifa edilen  ibadetin Namaz adıdır. Cumanın anlamı haftanın son...