Günün Hikayesi Eskiden  herşey daha güzeldi

Eskiden  herşey daha güzeldi

Eskiden  herşey daha güzeldi bilgisayar yoktu şimdi bilgisayar var bilgisayar basında vakit geçirmezdik çünkü bilgisayarın daha ne olduğunu bilmiyorduk masum cocuklardik biz hiç birseyden haberimiz olmadan yorulana kadar oyun oynardık herşey çok güzeldi kizlar ip atlardık.erkekler top oynardı yorumlama kadar. islami sohbet

Images (1)

Çocukken herşey daha güzeldi

Yerden yüksek oynardık avazimiz çıktığı kadar  sesli oynardık  mahallenin  büyükleri “Gidin” başka yerde oynayın  diye bize kızarlardı. Her seferinde  tama der yine yüksek sesle oynardık.

Oyunun tam ortasında  annemiz çağırırdı  bakkala yollardı  bu bile bozmadi moralimizi.  Bir bilyenin bir şey şeyden daha kıymetli olduğu günlerdi.

Oyuna dalardık  eve geç kalsak bile annemizin kızacağını düşünmezdik  oyuna dalar unuturduk. Çünkü küçük  mutluluklar  bize herşeyi  unutturuyordu. Oynarken koşarken düşer kalkardık.

Dizlerimiz  kanardı ama  oyun başlayınca dizlerimizin  acısını  unuturduk .çocukluğumuza dair anlatacağımız o kadar çok anılarımız varki, anlata anlata bitiremeyiz.

Simdi sokaklara bakiyoruzda  yok denecek kadar az çocuk var çünkü hepsi teknoloji  esiri olmus durumda  en kötüsü de şimdiki çocukların çocukluk anılarının  anlatacağı anıları bile olamicak. Bir başka güzeldi  bizim zamanımızda  çocuk olmak.

Tanıdık tanımadık fark etmezdi sahip çıķılırdı Bizim çocukluğumuzda okul bahçesinde sek sek oynardık, kör ebe oynardık, ip atlardık  ip atlayan,  top oynayan çocuklarla dolu olurdu.

Şimdiki çocukların  adı çocuk;

çocukluğunu yaşayamayan çocuklar  bir çoğu.

Eskiden her aksam başka bir komşunun evinde toplanirdik. Çaylar biskuviler  hazırlanırdı ah ah eskiden çocukluk daha güzeldi  okula giderken çocuklar biraraya gelir toplu halde okula giderdik hoplaya hoplaya.

kimse anne diye tutturmazdi  yolda.simdi her yer bina oldu çocuklara oynayacak yer kalmadı. Sonuç olarak çocuklar dışarı çıkamaz oldu.

Eski günler  Çocukken daha güzeldi .

İslami sohbet platformu olarak  Günün Hikayesi  Eskiden  herşey daha güzeldi adlı Hikayemizn sonuna başka güzel Hikayelerde buluşmak dileğiyle

Selam ve Dua ile

EzeLGenel
Günün Hikayesi Eskiden  herşey daha güzeldi Eskiden  herşey daha güzeldi Eskiden  herşey daha güzeldi bilgisayar yoktu şimdi bilgisayar var bilgisayar basında vakit geçirmezdik çünkü bilgisayarın daha ne olduğunu bilmiyorduk masum cocuklardik biz hiç birseyden haberimiz olmadan yorulana kadar oyun oynardık herşey çok güzeldi kizlar ip atlardık.erkekler top oynardı yorumlama kadar. islami...