Pençe-Kilit Operasyonu

Konu Başlıkları

5 Şehidin Birlikte Gülümsediği Kare

Şehitlerimizin baba ocaklarında yas var

Şehit askerlerin 5’inin karede yer aldığı fotoğraf yürekleri burktu.

Yine Tekbir Sesleri Yükseldi Arşı alaya Allahu Ekber

BesmeleŞehitler  Ölmez  Vatan  Bölünmez    La İlahe illallah  Başın Sağ Olsun Türkiye  İslamiSohbetci.com

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, pkklı teröristlerle çıkan çatışmada Şehit olan 5 askerin, 5 kardeşimizin,5 yiğidimizin,5 kahramanımızın şehadet haberi ailelerine verildi Tüm Türkiye Şehit askerlerin 5’inin karede yer aldığı fotoğraf yürekleri burktu. İslami Sohbetci  Piyade Sözleşmeli Er Celal Tekedereli, Piyade Uzman Çavuş Onur Doğan, Piyade Teğmen Abdulkadir Güler, Piyade Uzman Çavuş Bican Kapılay ve Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Çankaya yer alıyor. yarim kalan hayaller sevdikleri Rabbim sen Sabirlar ver Ailelerine silah arkadaşlarına by aci yurekleri dağlıyor Allah’ım gözlerimden akan yaşlar Şehitlerimiz için sevdikleri için sevenleri için. ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMALIM UNUTTURMAYALIM. 

5 Şehidin birlikte gülümsediği fotoğraf yürekleri burktu

Sehıt

Şehit  5 Şehidin Birlikte Gülümsediği Kare Yürekleri Burktu   İslami Sohbetci

Şehitlerimizin baba ocaklarında yas var Pençe Kilit Operasyonu’nda teröristlerle çatışmaya giren ve şehit olan 5 Mehmetçik’in haberi, memleketlerine ulaştı. Rabbim sabırlar versin.

Meluni Dağı etrafında teröristlerle girilen çatışma sonucu 5 askerimiz şehit düştü, 2 askerimiz de hastanede yaşam mücadelesi veriyor. Rabbim Şifalar ver yiğit anaların yiğit evlatlarına. Şehitlerin acı haberleri ise baba evlerine ulaştı 28 yaşında şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Hüseyin  Cankayanın şehadet haberi de İzmir’deki ailesine ulaştırıldı.

İnsanoğlunun tarih boyunca ulaşmak için bir yol aradığı hedeflerden birdir ölümsüzlük. Bunu sağlamak için maddi anlamda olmasa da manevi anlamda ölümsüzlüğe vesile olacak pek çok eser bırakma gayreti, birçok insan tarafından sergilenmiştir ve sergilenmektedir.  Son günlerde artan terör olaylarında birçok vatan evladımızı bu mertebeye uğurluyoruz. Acımız hakikaten çok  büyük Tüm şehitlerimize rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyoruz.

Allah yolunda öldürülen Müslümana şehit denir. Şehitlik, Allah katında yüksek bir rütbedir.

Şehit; Allah’ın huzurunda diri olarak hazır bulunup rızıklandırılacağı ve cennete gireceğine şehadet olunduğu için bu adı almıştır.

Kur’an-ı Kerim’de şehitler hakkında şöyle söylenmiştir:

“Allah yolunda öldürülenlere ölü demeyin. Bilakis onlar diridirler, lakin siz onları anlayamazsınız.”

Diğer bir ayetin anlamı da şöyledir:

“Allah yolunda öldürülenleri sakın ölüler sanma. Bilakis onlar diridirler, Rab’leri katında Allah’ın lütfundan kendilerine verdiği nimetlerin sevincini yaşayarak rızıklandırılmaktadırlar. Arkalarından kendilerine ulaşamayan (henüz şehit olmayan) kimselere de bir korku olmayacağına ve onların üzülmeyeceklerine sevinirler.”

Şehitler hakkında Peygamber Efendimiz de şu müjdeyi veriyor:

“Şehidin kul borcundan başka bütün günahlarını Allah affeder.”

“Hiç kimse cennete girdikten sonra bütün dünyaya sahip olsa bile tekrar dünyaya dönmeyi arzu etmez. Yalnız şehitler, gördükleri hürmet ve kerametten dolayı dünyaya dönüp on defa şehit olmayı arz ederler.”

Allah yolunda vatan ve millet uğrunda canlarını feda eden şehitler, ahirette çok büyük sevaba nail olacaklar ve Allah’ın büyük lütfuna ereceklerdir.

Allah yolunda canını feda eden bir Müslümana şehit denir.

Şehitlik, İslam’da en büyük mertebedir. İslam’da şehitlik ile ilgili ayet ve hadisler,

Allah Resulü buyurdular:

“Ümmetime ağır gelmeyecek olsaydı, hiçbir seriyyeden geri kalmaz, hepsine katılırdım, Allah yolunda şehit olmak, sonra diriltilip tekrar şehit olmak yine diriltilip yine şehit olmak isterdim.”

“Şehitliği gönülden arzu eden bir kimse, şehit olmasa bile sevabına nail olur.”

“Şehit olmayı yüce Allah’tan samimi olarak dileyen kimseyi, Allah rahat yatağında vefat etse bile, şehitlerin derecesine eriştirir.”

Canlarından aziz bildikleri bu vatanı bizlere bırakan şehitlerimize layık olmaya çalışalım. vatanımızın bütünlüğünü, milletimizin huzurunu bozmaya çalışanlara fırsat vermeyelim. Şehitlerimizin geride kalan ailelerine yetimlerine sahip çıkalım. Onlar artık bizlere emanettir. Bu vesileyle bütün şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor kabirlerinin nur, makamlarının cennet, derecelerinin ali olmasını Cenab-ı Haktan nayiz ediyorum. Yaralı yiğit Mehmeciklerimize Rabbim acil Şafi İsmiyle şifalar versin. Rabbim yiğit kahraman kardeşlerimizin üzerinden Şifanı eksik etme AMİN AMİN AMİN

Tüm Şehitlerimizi Saygıyla Anıyoruz

Bakara: 154
Al-i İmran: 184, 170
Müslim, İmare, 32

İslami  Sohbetci platformu  olarak  5 Şehidin Birlikte Gülümsediği Kare Yürekleri Burktu  başlıklı konumuzn sonuna geldik başka bir konuda görüşmek dileğimle     dileğiyle Sevgiler saygılar  Dini Sohbet İslamisohbetci.com
~~Selam ve Dua ile~

https://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2022/05/headline.jpghttps://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2022/05/headline-300x300.jpgEzeLGenelİslami Sohbet
Pençe-Kilit Operasyonu 5 Şehidin Birlikte Gülümsediği Kare Şehitlerimizin baba ocaklarında yas var Şehit askerlerin 5'inin karede yer aldığı fotoğraf yürekleri burktu. Yine Tekbir Sesleri Yükseldi Arşı alaya Allahu Ekber Şehitler  Ölmez  Vatan  Bölünmez    La İlahe illallah  Başın Sağ Olsun Türkiye  İslamiSohbetci.com Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, pkklı teröristlerle çıkan çatışmada Şehit olan 5 askerin, 5...