İslam’da Kulak Çınlaması Sağlık

Kulak çınlamsının çok çeşidi vardır.

Gece kulak çınlaması

Alerjik kulak çınlamsı

Geçmeyen kulak çınlaması

Piskolojik kulak çınlaması

U vitamini kulak çınlaması

Uyurken kulak çınlaması

Boyun ağrısı kulak çınlaması

İslamda kulak çınlaması ve bu saydıgımız Kulak çınlaması

Alimlerin çoğu kulak çınlamasını uzun tecrübeler neticesinde günler ve geceler olarak hükümleri ayırmışlardır.

Hayrın ve şerden neye delalet ettiğini beyan etmeye çalışmışlardır ve bildirmişlerdir.

Kulak Çınlaması Dini, Peygamber Efendimizin (S.a.v) birinizin kulağı çınladığı zaman beni ansın ve bana SAlatü Selam getirsin ve zekerallahü Men zekerani bi-hayrin desinler. Allah Resulü Muhammed (s.a.v) ve bu ve bunun benzeri ile zikredilir. islami  sohbet

İslamda Kulan Çınlaması, mü’minlerin kulağı çınladığı sırada Resulullah (s.a.v) Cenab-ı Hak katından o mü’mini anmış, ona dua etmiştir.

Kulak Cinlama

Mü’minin ruhu bu duaya duyduğu zaman kulağı çınlar

Bunun üzerine salavat-ı şerife komasu tavsiye edilmiştir. Kulak çınlaması bazen de diğer hastalıkların belirtisi olabilir.

Özellikle kulak burun boğaz alanında işitme kaybı yapabilecek olan her türlü hastalığın temel olarak belirtisi olabilir. İç kulak iltihabı, kulak zarında delik olması, iltihap olması veya işitme sinirindeki tümör sonucunda meydana gelebilir.

Resulullah Efendimiz (s.a.v) buyurdular

Birinizin kulağı çınladığında beni ansın ve bana salavat getirsin ve “Zekurallahü men zekerani bi-hayrin” desin Resulullah, “Muhammedün Resulullah sallalahu aleyhi ve sellem” ve bunun benzeri salavat-ı şerife okumak ile zikredilir, anılır.  Mü’minin kulağı çınladığı esnada Resulullah (s.a.v) onu Cenab-ı Hak katında anmış, ona dua etmiştir.

Mü’minin ruhu bunu duduğu zaman kulağı çınlar

Bunun için salavat-ı şerife okuması tavsiye buyurulmuştur. Netikim ayak uyuşup karınlandığında da salavat getirmek tavsiye etmiştir.

Her ne vakit olursa olsun kulakları çınlayan kişiler derhal Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve alihi ve sahbihi ve sellem Allahümme inni eselüke küllü hari ve euzu bike min külli şey demelerini buyurmuşlardır.

İslami sohbet platformu olarak  olarak  İslamda Kulak Çınlaması   adlı konum sonuna geldik başka konuda buluşmak üzere

Selam ve Dua ile

EzeLGenel
İslam'da Kulak Çınlaması Sağlık Kulak çınlamsının çok çeşidi vardır. Gece kulak çınlaması Alerjik kulak çınlamsı Geçmeyen kulak çınlaması Piskolojik kulak çınlaması U vitamini kulak çınlaması Uyurken kulak çınlaması Boyun ağrısı kulak çınlaması İslamda kulak çınlaması ve bu saydıgımız Kulak çınlaması Alimlerin çoğu kulak çınlamasını uzun tecrübeler neticesinde günler ve geceler olarak hükümleri ayırmışlardır. Hayrın ve şerden neye delalet ettiğini beyan...