Herşeyde Bir Hayır Olduğuna İnanmayanların Kıssası

Bir gün okyanusta yol alan bir gemi nkaza geçirerek battı.

Gemiden tek bir kişi sağ kurtuldu. Dalgalar bu adamı küçük ıssız bir adaya kadar sürükledi.

Adam ilk günler kendisini kurtarması için  Allah’ü teala’ya yalvardı ve yardım bulurum umuduyla ufka baktı. Ama  ne gelen oldu ne giden…islami  sohbet 

Daha sonra rüzgardan  yağmurdan  ve vahşi hayvanlardan korunmak için kulube yaptı. Sahilde buldugu gemicen arta kalan konserve pusula gibi şeyaları bu kulubeye götürdü.Günler hep aynı şekilde geçiyordu.

balık avlıyor pişirip yiyor ve  ufku gözlüyordu. Allah’u Teala’ya  dua ediyordu. Bir gün tatlı su getirebilmek için  yola koyulmuştu.

Döndüğünde birde ne görsün binbir emekle yaptığı ve tek tutunduğu dal olan  tahta kulubesi alevler  içerisnde cayır cayır  yanıyordu ….Başına gelebilicek en kötü şeydi bu.

Keder ve öfke  içinde donakaldı. Artık bu ıssız adada başını sokabileceği bir kulubesi bile kalmamıstı.

Bu üzüntüyle, Allah’ım bunu bana nasıl yapabildin diye feryat etti. O geceyi üzüntü ve keder içinde geçirdi. o kadar dua ettiği halde bu olayı başına getirmesinden dolayı Allah’u Teala’ya sitemler etti.

Ertesi sabah erken saatlerde adaya yaklaşma olan b,r geminin düdük sesiyle uyandı. onu kurtarmaya geliyorlardı benim orda olduğumu nasıl anladığınız?
Diye sordu bitkin adam kendisine kurtaranlara.

Cevap ona hem şaşırttı hem de çok utandırdı:
dumanla verdiğiniz işareti gördük.”
Bu hikayeden sonra sizin aklınıza bu Ayet-i Kerime ve Hadis*i Şerif gelmedi mi ?
Hoşlanmadığınız şey sizin iyiliğinize; sevdiğiniz şey de, kötülüğünüze olabilir. Siz bilmezseniz, Allah bilir (Bakara, 216) Allahü teala, duanızı kabul eder. Dua ettim, hala duam kabul olmadı diye acele etmeyiniz! Allah’tan çok isteyiniz! çünkü kerem sahibinden istiyorsunuz. (Buhari)

İslami sohbet platformu olarak olarak  Herşeyde Bir Hayır Olduğuna İnanmayanların Kıssa’nın sonuna geldik başka Dua da  görüşmek dileğiyle. Amin İnşallah

Selam ve Dua ile

https://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2021/10/depositphotos_4949101-stock-photo-deserted-island.jpghttps://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2021/10/depositphotos_4949101-stock-photo-deserted-island-300x300.jpgEzeLGenelİslami Sohbet
Herşeyde Bir Hayır Olduğuna İnanmayanların Kıssası Bir gün okyanusta yol alan bir gemi nkaza geçirerek battı. Gemiden tek bir kişi sağ kurtuldu. Dalgalar bu adamı küçük ıssız bir adaya kadar sürükledi. Adam ilk günler kendisini kurtarması için  Allah'ü teala'ya yalvardı ve yardım bulurum umuduyla ufka baktı. Ama  ne gelen oldu ne giden...islami ...