………Her Gün Aynı Şeyler Hayat Çok Sıkıcı Hiçbir Zevk Alamıyorum Diyorsan Oku……

Soruyorsunuz Nasılsınız rutin diyorsunuz sabah çıkıyorsunuz işe gidiyorsunuz Kahvaltı yapıyorsunuz oradan okula  oaradan geri eve geçiyorsunuz başka bişi yok hep aynI.. islami  sohbet 

Her Gün Aynı Şeyler Hayat Çok Sıkıcı Hiçbir Zevk Alamıyorum Diyorsan Oku…

Soruyorsunuz Nasılsınız rutin diyorsunuz sabah çıkıyorsunuz işe gidiyorsunuz Kahvaltı yapıyorsunuz oradan okula  oaradan geri eve geçiyorsunuz başka bişi yok hep aynı !

Rutin rahmettir rutin şükredilecek bir şeydir!

Allah o rutini bozarsa okulla ev arasında  bir hastane koyar işle evin arasına bir mahkeme koyar.Allah muhafaza o  evle o okulun arasına işinin arasına bir mezarlık koyar o zamn rutinin bozulur ama iş işten geçmiş olur!

Rutin olan hayatına erişemeyen nice insanlar var yemende açlıktan ölen filisrinde evi yıkılan Doğu Türkistanda sevdikleirnden ayrılan evi olmayan aç olan binlerce Müslüman var…..

Senin çeşmeden içtiğin suyu kuyulardan almak için yüzlerce kilometre yol kateden afrikalı kardeşlerimiz var!

Şu saatlerde Hatanede inleyen nice hastalar var!

Eğer bir çatı altındaysanız  sevdikleirniz yanınızdaysa karnınız toksa ve gören gözlerinizle bunu okuduysanız sen büyük nimetlere sahipsin farkında değilsiniz!

Ve maalesef herşeyden sıkılıyoruz ve sıkılıyorsunuz

”…Bilesiniz ki Klapler ancak Allah’ı anmakla huzur bulur.”(er-Ra’d,28)

Nasıl ki balık susuz yaşayamzsa, bir mümin de zikirsiz huzur bulamaz.

Kalpler  ancak Allah’ı zikretmekle huzur bulur.” (er-Ra’d,28)

Unutma burası imtihan dünyası mevsimsimlerin değiştiği gibi günlerinde değişecek ve sen huzuru ancak Rabbine sığınarak bulacaksın eger Huzursuzsanız artık secdeye kurana yönelmeli her halin içinde şükretmelisn!

İnsan insana umuttur..

İnsan inasana hasrettir…

İnsan insana duadır..

İnsan insaan Sevgidir..

Ve insan insana emanettir…

İslami sohbet platformu olarak olarak Her Gün Aynı Şeyler Hayat Çok Sıkıcı Hiçbir Zevk Alamıyorum Diyorsan Oku. Adlı  konunun sonuna geldik başka konuda  görüşmek dileğiyle.

Selam ve Dua ile

https://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2021/10/mutsuz-insanlarin-sayisi-giderek-artiyor-1.jpghttps://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2021/10/mutsuz-insanlarin-sayisi-giderek-artiyor-1-300x300.jpgEzeLGenel
.........Her Gün Aynı Şeyler Hayat Çok Sıkıcı Hiçbir Zevk Alamıyorum Diyorsan Oku...... Soruyorsunuz Nasılsınız rutin diyorsunuz sabah çıkıyorsunuz işe gidiyorsunuz Kahvaltı yapıyorsunuz oradan okula  oaradan geri eve geçiyorsunuz başka bişi yok hep aynI.. islami  sohbet  Her Gün Aynı Şeyler Hayat Çok Sıkıcı Hiçbir Zevk Alamıyorum Diyorsan Oku... Soruyorsunuz Nasılsınız rutin diyorsunuz sabah...