Çanakkale’de Cephede Ramazan /Şehit

 Esselamü Aleykum Rahmetüllah  Şehitlerimize Selam olsun, Gazilerimize Selam Olsun, Yiğit Mehmetçik Kardeşlerimize Selam Olasun.İslami Sohbet

Allah mekanlarını cennet eylesin

Bir  Sahur Sabahı Tarihte Ramazan nasıldı merakı ile  bu yazıyı gördüm. ve okurken duygulanmamak elde değil 🙁 Çanakkale’de cephede Ramazan “Bir asker cepheden kızına mektup yazıyor ve diyor ki: Benim güzel kızım, Bu gün Temmuz 14, Ramazan’ın ikinci günü, Şeyhülislam oruç tutmayabilirsiniz diye fetva yayımladı.

Ama benim içim rahat etmedi. Oruca niyetlendim. Sahur vakti çalıların arkasında iki kök çiriş buldum.

Onlarla sahur ettim, gündüzü yeni siperler kazdık, hiç susamadım. Taarruz arttı. Kafamızı çıkaramadık. Akşam olunca bir asker ezan okudu, siperin içinde matara elden ele dolaştı. İslami  Sohbet

Herkes orucunu su ile açtı, ben zannettim ki sadece ben oruçluyum, meğer bölüğün tamamı oruçlu imiş. Ben ise 2 çiriş yediğim için arkadaşlarıma karşı kendimi mahcup hissettim.

O gün oruçlu şehit olan Erzurumlu, Darendeli ve Yenicelinin hakkını nasıl öderim diye göz yaşları döktüm.

Şimdiki sahurları, iftarları düşününce çok utandım, yerin dibine giresim geldi. Rabbim bu şehitlerimizin hakkını nasıl öderiz.

Rabbim bütün şehitlerimizin ruhlarını şad, mekanlarını cennet eyle. Biz şimdi bu vatanımızda rahat yaşıyorsak onların çok hakları var. Üzerimizde Rabbim yattıkları yerleri nur etsin Peygamber Efendimizin komşuları olsunlar. İman böyle bir şey işte örneğin Allah gani gani rahmet eylesin mekanları cennet olsun inşallah. Vatan için namus için hakka yürüyenlere.

Biz şimdi bu vatanımızda rahat yaşıyorsak onların çok hakları var. Üzerimizde Rabbim yattıkları yerleri nur etsin Peygamber Efendimizin komşuları olsunlar.

İman böyle bir şey işte örneği Allah gani gani rahmet eylesin mekanları cennet olsun inşallah vatan için namus için hakka yürüyenlere. Ve Tüm Mehmetçik yiğit Kardeşlerimizi.ve Gazilerimizi unutmayalım Dualarımızda. 

UNUTMAYALIM UNUTTURMAYALIM.  Rabbim yar ve yardımcıları olsun.

Bu Ramazan Bayram günü tüm ölmüşlerimizin ruhuna başta Peygamberimizin Efendimiz olmak üzere büyük küçük tüm ölmüşlerimiz için bazı dualar ve  sureler okudum. Rabbim kabul eder inşallah tüm ölmüşlerimizin mekanı cennet olsun nurlar içinde yatsınlar bu mübarek günde hepimizin maddi manevi sıkıntılarından feraha çıkması Rabbim nasip etsin inşallah..

İslami sohbet platformu  olarak Çanakkale’de Cephede Ramazan  başka haberde buluşmak dileğimle sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bir başka makalede görüşmek dileğiyle Dini Sohbet İslamisohbetci.com  Sohbet sitesinden Sevgiler saygılar

~~Selam ve Dua İle~

EzeLdini sohbetGenelİslami Sohbet
Çanakkale'de Cephede Ramazan /Şehit  Esselamü Aleykum Rahmetüllah  Şehitlerimize Selam olsun, Gazilerimize Selam Olsun, Yiğit Mehmetçik Kardeşlerimize Selam Olasun.İslami Sohbet Allah mekanlarını cennet eylesin Bir  Sahur Sabahı Tarihte Ramazan nasıldı merakı ile  bu yazıyı gördüm. ve okurken duygulanmamak elde değil 🙁 Çanakkale'de cephede Ramazan 'Bir asker cepheden kızına mektup yazıyor ve diyor ki:...