Konu Başlıkları

Birinden Dua İstemek  En Güzel Dua Nasıl Edilir

Birinden Dua İstemek

Bir Müslümanın bir diğer Müslümandan dua istemesi Müstahiptir.

Özellikle fazilet sahibi kimselerden dua istemelidir.

islami sohbet

En Guzel Dua Nasil Edilir

Birinden Dua İstemek /En Güzel Dua Nasıl Edilir İslamisohbetci.com

Birinden Dua İstemek

Hatta dua istiyen kimse fazilet ve değer bakımından kendisinden dua istenilenden üstün biri de olsa yine de dua istemek Müstahaptir. Ve aynı zamanda değerli.

Kutsal yerlerde dua edilmesi de bu manada Müstahap uygundur. Bilmelisin ki, bu konuda hadis rivayetleri sayılamayacak kadar çoktur.

Kaldı ki bu, üzerinde içma bulunan, ittifak oluşan bir husustur. Bu konuda en çarpıcı delillerden biri de aşağıdaki hadistir.

Ebu Davud ve Tirmizi Hz Ömer’den rivayet ediyorlar, demiş ki; umre ziyaretine gitmek için Hz. Peygamber (s.a.v)’dan izin istedim, Resulullah (s.a.v) da bana izin verdi ve şöyle buyurdu: “Canım kardeşciğim! Edeceğin duanda bizi unutma bizi de duana ortak et! Hz. Ömer bunun üzerine diyor ki: “Rasulullah öyle bir ifade söylediler ki, eğer dünyalar bana verilmiş olsaydı, beni bu kadar mutlu etmezdi.” Tirmizi, Hadis, Hasen Sahih, hadisti, demiştir.

En Güzel Dua Nasıl Edilir

”Eüzü billahi Mineş-şeytanirracim.

Bismillahirrahmanirrahim”

Dua, ederken Kıbleye dönük olmamız daha faziletlidir. Duamızıı ederken ellerimiz açık bir şekilde omuz hizasına kaldırabiliriz kısık sesle dua etmeliyz . kalbimizden den edilen duada ağlayarak yalvarmak, içten dua etmek en güzelidir. ellerimiz Sema’da
Korku ve ümit arası duygularla dua edilmelidir. Ayetle ve Hadislere göre dua etmenin usulu ve adabı vardır.

Dua, İstekleri Allah’a iletmektir. sevincimizi üzüntümüz, yaradan ile paylaşmaktır. Allah ile konuşmak tır Rabbimden istemektir.

Tabi ki önce Abdestli olmalı

ilk önce Abdestli olmak gerekli Kıbeleye yönenilmeli ve eller semaya açılmalı Duaya Euzü besmele ile Allah’a hamd ve Peygamberimize (s.av) salat ve selam la duaya başlanmalı.

İslami sohbet platformu olarak  islamisohbetci Sohbet sitesine hoş geldiniz, sitemizde Bayanlar için Dini Sohbet yerler arasında  aile gibi bir ortam kurmak istiyoruz aramızda iyi insanları barındırmak kötü insanları zaten tutmuyoruz, bizim için biz kötü insanları iyi olmaları için uğraşırız ama sapıklık içerine girenleri aramızda tutmuyoruz atıyoruz. sitemiz içerinde ,odamızda herkesi bekliyoruz.

sohbet#kelebek#mirc# sohbetchat# chat# sanal alem, lafazan, Müslümanlar sohbet#mobil sohbet#sevdasohbet# zurna# islamisohbet#dini sohbet#istanbul sohbet odaları# gurbetçi sohbet#almanya sohbet odaları  tasavvuf sohbet odaları islami chat evlik  alanlarında hizmet vermekteyiz. 

SELAM ve DUA  İle

https://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2022/01/gul333333-1024x576.pnghttps://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2022/01/gul333333-300x300.pngEzeLGenelİslami Sohbet
Birinden Dua İstemek  En Güzel Dua Nasıl Edilir Birinden Dua İstemek Bir Müslümanın bir diğer Müslümandan dua istemesi Müstahiptir. Özellikle fazilet sahibi kimselerden dua istemelidir. islami sohbet Birinden Dua İstemek Hatta dua istiyen kimse fazilet ve değer bakımından kendisinden dua istenilenden üstün biri de olsa yine de dua istemek Müstahaptir. Ve aynı zamanda değerli. ...