BİKUVVE(Düşüne Halinde) İhsan

İslami sohbet

20220121 014339

İhsan İslamisohbetci.com

İnsanlara karşı ihsan etmek, iyilikte bulunmak yalnız mal infakına mahsus değildir. İhsan ve ikram vazifelerin bu kısmı herkese nasip olmayabilir. fakat herkes insanlara karşı bir şekilde yardım edebilir. Bir işin görülmesi düşünülen bir makama, ihtiyacını bildirmeye gücü yetmeyen kimselerin işinin görülmesine vvasıta olmak da, ihsan vazifelerinden olup, bu bir ikram ve yardımdır. Genellikle yolunu şaşırmışlara yol göstermek, tehlikede bulunan bir kimseyi haberdar etmek; fikren ve kalben zayıf olanlara kuvvet vermek, insanlara güler yüzle, iyi sözle muamele etmek, hep bu çeşit vazifelerdendir.

Bunların hiç birini yapmak gücünde olmayanlar için de, herkes hakkında iyilijk sever olmak, bütün insanlara iyilik yapmak niyetini beslemek gerekir. İşte hep bunlar, ihsanın mana ve mefhumunda dahildir. Bunlar keseyle, fedakarlıkla ilgili olmayan vazifelerdir. Demek ki, her insan, diğer insanlara karşı herhangi bir şekilde faydalı olabilecektir. Bunun için islamiyet, bütün müslümanları, insanlara faydalı ve yararlı olmaya davet eder.

İslami sohbet platformu olarak  , islami sohbetci Sohbet sitesinden biraz bahsetmek istiyorum. Sitemizde Bayanlar için Dini Sohbet yerler arasında  aile gibi bir ortam kurmayı planlıyoruz.   Sitemizde saygı çerçevesinde paylaşımlar yapıyoruz. Gelen kişilerin istedikleri konu hakkında doğru bilgiler almasını sağlıyoruz.  sohbet#kelebek#mirc# sohbetchat# chat# sanal alem, lafazan, Müslümanlar sohbet#mobil sohbet#sevdasohbet# zurna# islamisohbet#dini sohbet#istanbul sohbet odaları# gurbetçi sohbet#almanya sohbet odaları  tasavvuf sohbet odaları islami chat evlik  alanlarında hizmet vermekteyiz. 

SELAM ve Dua iLe

EzeLGenelİslami Sohbet
BİKUVVE(Düşüne Halinde) İhsan İslami sohbet İnsanlara karşı ihsan etmek, iyilikte bulunmak yalnız mal infakına mahsus değildir. İhsan ve ikram vazifelerin bu kısmı herkese nasip olmayabilir. fakat herkes insanlara karşı bir şekilde yardım edebilir. Bir işin görülmesi düşünülen bir makama, ihtiyacını bildirmeye gücü yetmeyen kimselerin işinin görülmesine vvasıta olmak da, ihsan vazifelerinden...