Karne Sevinci
Çocukların Karne Sevinci

 Okullar Kapandı, Karneler alındı tatil başladı.Takdirler teşekkürler alındı O küçük yürekler kıpır kıpır sığmıyorlar hiç bir yere karneden çok Sizin tavrınız onlara en büyük hediye Çünkü Çocuklar için nottan daha önemli daha değerli olan nottan daha  çok, ona vermiş olduğunuz değeri vurgulamanız.
İslami sohbet

ŞŞŞŞÜÜÜanne baba olmak zor; hele ki herkesin hayatını sosyal medyada yaşadığı bir dönemde Anne Baba olmak daha da zor. Çünkü kimse kötü olarak algılanabilecek, toplum tarafından onay görmeyen tarafını paylaşmayı istemez. Sadece yaşadığı güzel anıları ya da olmasını istediği şeyleri paylaşmayı tercih eder. Halbuki kimse dört dörtlük değildir; başımıza iyi şeyler gelebildiği gibi kötü şeylerde gelebilmektedir. Kötü notlu bir karnenin üstüne bir de iyi karne paylaşımlarına rastlamak aile için çok yıkıcı bir durum olarak algılanabilir. Burada dikkat edilmesi gereken birkaç şeyden vurgulamak  istiyorum. Öncelikle iyi notlar göz ardı edilmemeli ve yalnızca kötü notlar değerlendirilmemelidir. Her çocuğu tek ve biricik olduğu unutulmamalı ve çocuğun karnesi kardeşlerinin, arkadaşlarının ya da ailedeki diğer çocukların karneleriyle asla kıyaslanmamalıdır. Çok yanlış olur bu davranış  Şiddetten uzak durulmalıdır. Eleştiren, aşağılayan, küçük düşürücü ifadeler kullanılmamalıdır. Karnesinden dolayı çocuk suçlanmamalı ve cezalandırılmamalıdır. Çocuğu suçlamak ya da aşağılamak aileler tarafından kısa vadede çocuğun motivasyonunu yükseltme amacına yönelik başvurulacak tek yol gibi görünse de uzun vadede çocuğun benlik saygısının azalmasına, kendisini değersiz görmesine ve motivasyonun düşmesine neden olacaktır. Karnesi iyi de olsa kötü de olsa eve karnesiyle gelen çocuğa verilen değer ve sevgi hissettirilmelidir. Her zaman her koşulda sevildiğini, değer verildiğini ve kabul edildiğini hisseden çocuğun benlik saygısı ve özgüveni de artacaktır. Çocukların öncelikle iyi notları övülmeli ve takdir edilmelidir. Sonrasında düşük notlar, düşük notların nedenleri ve bu konuda neler yapılabileceği çocukla birlikte değerlendirilmelidir. Çocuğun karnesiyle ilgili hissettiklerini dile getirmesi hisleri dikkatle dinlenmelidir.. Karnedeki iyi notlar abartıdan uzak, takdir edici ifadelerle (“Aferin ne kadar güzel notlar bunlar, tebrik ederim” gibi) ödüllendirilmelidir. Kıyaslama yapmak değersiz hissettirir: Ailelere çocuklarını asla başka çocuklarla kıyaslanmasını öğütleyen uzmanlar, “Karnelerin alınmasıyla birlikte notları iyi çocuklar da notları kötü çocuklar da olacaktır. Çocuğunuzu bireysel değerlendirin. Arkadaşlarıyla kardeşleriyle, kısacası diğerleriyle karşılaştırmayın. Karşılaştırma, çocuğunuza kendini değersiz ve yetersiz hissettirir. Bu değersizlik hissi uzun vadede motivasyonunu olumsuz etkileyecektir.

Karne Gunu

Karne Günü İslamisohbetci.com

Çocuğunuzun her adımında ona eşlik edecek olan bırakın filancanın karnesi notlarını sorgulamayı, bırakın sınıfın birincisini sorgulamayı, bırakın en yüksek not ortalamasının kimin aldığını sorgulamayı
Dışarıdan sürekli müdahale etmek yerine, çocuğun zorlandığı alanlarda içsel motivasyonunun hareket geçirmesine yönelik yaklaşımlarda bulunmak önemlidir.
Çocukla ilişki sadece okul, ders ve karne başarısı üzerinden olmamalı, her koşulda sevildiğini çocuğa hissettirmek özgüven gelişimi açısından oldukça önemlidir
Kıyaslama yapmak değersiz hissettirir:
Çocukların Karne Sevinci
Karne Sevinci

Anne Şefkatinden ve sıcaklığından sonraki ilk durak öğretmendir.

Öğretmen, geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur.

Öğretmenlere çocukların geleceğini şekillendiren ve onları yaşadıkları müddetçe kişilikleri ortaya koyacak bilgi beceri kazandıran özel insanlardır. Çocukları geliştiren ve yetiştiren sevgi dolu Öğretmenlerimiz, onlara en iyi şekilde büyümeleri için ellerinden geleni yapar. Küçücük çöcuklarımızı emanet ettiğimiz ve en az bizim kadar onlara iyi bakacaklarından emin olduğumuz öğretmenlerimiz, dünyadaki tüm iyilikleri hak etmektedir. Bütün bir gün boyunca çocuklarımızla birlikte olan öğretmenlerimize, kendilerine değer verdiğimizi gösterebilmenin en güzel ve en samimi yolu, duygularımızı içten bir şekilde ifade edebilmekten geçer.

Öğrencilerinin başarılı olabilmeleri için var gücüyle çalışan öğretmenlerimiz, bir tatlı gülümseme ve bir sıcak bakış ile mutlu olabilmektedir. Veliden öğretme güzel sözler söylenmesi  de öğretmenlerin mutluluklarının artmasında ve enerjilerinin tazelenmesinde etkili olmaktadır. Özellikle Öğretmenler Günü, öğretmenlerimize sevgimizi ve saygımızı söylemek  için en büyük fırsatlarda biri olsa da onlara her daim ne kadar özel olduklarını hissettirebiliriz. Öğretmenlere söyleyecek güzel sözler, çocukların  için de en büyük örneklerden birini ortaya çıkarır. 

Sevginin gücüyle büyüyen çocukların  ileride kendi çocuklarının öğretmenlerine de aynı sevgi ve saygıyı duyar. Çocukların  mezun olduktan sonra da öğretmenlerimiz unutmayarak, onlara vefa borcumuzu ödeyebiliriz. Kalpleri ısıtan küçücük sevgi dolu sözcükler, uzaklarda olsalar da onların yüzlerine tebessüm kondurabilmemize olanak tanıyan en büyük yardımcılarımızdır. veliden öğretmene güzel sözler arasından kendi d uygularınza göre tercihlerde bulunarak ya da ilham alarak, siz de öğretmenleriniz dünyanın en mutlu insanlarından yapabilirsiniz. Öğretmenimizi sevelim onlara sahip çıkalım, en küçük şeylerde onları rahatsız etmeyelim. Onlar bizim çocuklarımızın başarı için azimle yılmadan çalışıyorlar.

Öğretmenlerimizi hem bu süreçte maskelerle ders anlatma fedakarlığından, emeklerinden dolayı, okullarda kuralların uygulanmasından göstermiş oldukları titizlikten dolayı, hem de aşılanma oranı ile toplumdaki salgınla mücadelede örnek davranış sergileyerek tüm topluma örnek oldukları için şükranlarımı sunuyorum.

Yarı yıl tatili ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci için resmi olarak 24 ocak Pazartesi günü başlıyor. cuma günü ders bitimiyle 2021-2022 eğitim öğretim yılının ilk dönemi sona ermiş oldu. Omicron vakalarında artış ile son günlerin en çok konuşulan konusu ile yarı yıl tatilinin uzatılması olmuştu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tartışmalara son noktayı koydu…

İLKKUL, ORTAOKUL VE LİSELERDE İKİNCİ DÖNEM NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

İlkokul, ortaokul ve liselerde birinci dönem 21 Ocak Cuma günü sona erdi. Yarıyıl tatili resmi olarak 24 Ocak Pazartesi günü başlıyor ve 4 Şubat Cuma günü sona eriyor. Hafta sonunun sona ermesiyle de okullarda ikinci dönem 7 Şubat Pazartesi Günü başlayacak.

Tüm Çocuklara, hem dinlenmeye, hem de eğlenmeye ve sevdikleri etkinliklere vakit ayıracakları hem  de  etkili ve  verimli ders çalışacakları bir yarı yıl tatili dilerim.

İslami sohbet platformu olarak  , islami sohbetci Sohbet sitesinden biraz bahsetmek istiyorum. Sitemizde Bayanlar için Dini Sohbet yerler arasında  aile gibi bir ortam kurmayı planlıyoruz.   Sitemizde saygı çerçevesinde paylaşımlar yapıyoruz. Gelen kişilerin istedikleri konu hakkında doğru bilgiler almasını sağlıyoruz.  sohbet#kelebek#mirc# sohbetchat# chat# sanal alem, lafazan, Müslümanlar sohbet#mobil sohbet#sevdasohbet# zurna# islamisohbet#dini sohbet#istanbul sohbet odaları# gurbetçi sohbet#almanya sohbet odaları  tasavvuf sohbet odaları islami chat evlik  alanlarında hizmet vermekteyiz. 

SELAM ve Dua iLe

https://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2022/01/OOOO.jpghttps://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2022/01/OOOO-300x300.jpgEzeLdini sohbetGenelİslami Sohbet
Karne Sevinci Çocukların Karne Sevinci  Okullar Kapandı, Karneler alındı tatil başladı.Takdirler teşekkürler alındı O küçük yürekler kıpır kıpır sığmıyorlar hiç bir yere karneden çok Sizin tavrınız onlara en büyük hediye Çünkü Çocuklar için nottan daha önemli daha değerli olan nottan daha  çok, ona vermiş olduğunuz değeri vurgulamanız. İslami sohbet anne baba olmak zor;...