Alıngan İnsanlar

Merhaba İslami Sohbetci dostlar bugün ki konumuz Alıngan İnsanlar. islami sohbet

Konumuz gerçeklik gerçeklikten yola çıkarak gerçeklik algımız dan yola çıkarak alıngan olmayı ve alınganları  kaleme alacağız. Hayatta ne doğru ne yanlış  diye çok bakıyoruz onun yerine ne gerçek  ne gerçek değil  baksak duyguda çok  kaybolmasak her halde alınganlığımız azalır. şimdi alıngan insanların ortak özellikleri nedir diye baktığımızda  Şunları görüyoruz bende hayatımda alınganlarla iletişimim de zorlandığımı fark ettim zorlanıyorum. anlamakta çoğu insanı

sanalda da realde de gerçek de bu böyle ne yapıyorlar eksen kayması  yaşıyorlar  gerçeklik algısından ziyade olayları kişiselleştirdikleri  için  ekseni kendilerine  çekiyorlar  alınıyorlar şüpheci oluyorlar bir cevap  veremiyoruz  bir eleştiride  bulunamıyoruz  örneğin espiri yapamıyoruz   şaka  yapamıyoruz  kullandığınız kelimelerde bir nama arıyoruz  tabi yanlış değil kötü bir durumda değil

aslında çünkü alıngan insanların en temelde hassasiyetler de  yüksek bu anlamda da güzel bir şey duyarlı insanlar aynı zamanda alıngan insanlar. anlaşılan kavrayışları yüksek dozajı arttığında  ne oluyorsa orda problem oluyor.

mesela bazen  biz alıngan insanlarla iletişimde yani konuşurken sohbet ederken her hangi bi kelimeye de kızıyorlar bazen sataşıyoruz ya o küsüyor duvar örüyor  bide kişileştirmese alıngan insanlar. alınıyor  üzerlerine  adı üstünde  alıngan insanlar.

Çok  alıngan insanlar.

Aşırı duygulu çabuk gücenen, kırılan,  her sözü ve hareketi kendisine yapılıyormuş gibi alıngan insanlar anlaşamıyorum bazen.

Diğer insanların sıkıntıların ve ihtiyaçlarını anlarlar. ..duygusallık bir zayıflık değildir. Hassas olmak etrafınızdaki her şeyi daha yoğun bir kavrayışla algılamak dernektir.

Öz saygınıza iyi bakın ve sahip olduğunuz bu hediyeden faydalanmaya bakin.

Simdi bir yetişkin olarak, kimsenin sizi hak ettiğiniz gibi sevmediğini düşünmüyorsunuz.

Korkunun yanında kızgınlık da hissediyordunuz. Kolay kırılan bir kalbe sahip olan insanlar, gördükleri zarar nedeniyle acı çekmiş ve insanlara duydukları güveni kaybetmişlerdir.

Kırılgan insanlar hassasiyetlerini gizlerler.

Bilge olmalarına rağmen saygı duyulmaya ihtiyaç duyarlar. Oldukça alınganlardır. ve en ufak bir değişime, hakarete ya da yanlış anlamaya anında tepki gösterirler ki bu da bazen korkutucu olabilir.

kırılgan olan insanlar aynı zamanda oldukça hassastırlar. Minnettarlık ya da nezaketle dolu küçük bir davranış onların mutlulukla dolup taşmasına sebep olabilir.

Ancak, en küçük hata ya da hayal kırıklığı da had safhada umutsuzluğa düşmelerine neden olabilir.

Bu Hiper duyarlılık, genellikle etraflarındaki dünyayla çatışma içindedir.

İnsanların tutumundan ve davranışlarından sıklıkla art niyet arar olduk ilişkilerimizde sıklıkla kırılır olduk. Her şeye çabuk küsen kırılan bir yapımız var.

Eleştiriler karşısın da kolayca gücenir, savunur olduk . biz milletçe incindiğimiz konularda zihnimizi fazla meşgul eder olduk. zihnimizden uzaklaştırmazsak hep alıngan insanlar oluruz. Tıbben duygu ve hassasiyet bozukluğu diyor yanılmıyorsam.

Eleştiriler karşısın da kolayca gücenir olduk, savunucu davranıyoruz.

İncindiğimiz zaman karşı tarafı incitmek istiyoruz.

Kırıldığımızda ortamdan duygusal ve fiziksel olarak uzaklaşmıyoruz.

Birilerinin bize şaka yapması hoşumuza gitmiyor.

Herkese şaka yapmamamız gerektiğini bilmiyoruz.

Çünkü biz çok duygusallaştık. bazen çok seviniyoruz, bazen çok sinirleniyoruz, bazen korkuyoruz, bazen ağlıyoruz, bazen Heyecanlanıyoruz. bazen öfkeleniyoruz, bazen de endişeleniyoruz bu özelliklerin hepsi var. Biz millet olarak anlayış duygularımızı yitirdik birer alıngan insana dönüştük.

kimse kimseyi anlamıyor hale geldik biri bir şey dediğinde hemen alınıyoruz  biri canını sıkırsa kalp kırmadan mesafe koymuyoruz içimizden ne geliyorsa söylüyoruz oysa susmak çok şeyi getirir.

kendimizi kontrol edemiyoruz gerek sohbet anında gerekse şaka da, her şeyin bilincindeyiz bilerek yapıyoruz, bu yanlışı şakayı kavgaya dönüştürüyoruz susmayı bilmiyoruz.

oysa şöyle bir Çevremize baktığımızda Şifa bekleyen Hastalarımız var, sokakta evsiz barksız soğuktan donan insanlar var, Hayvanlar var.  Vatanı görevini yapan yiğit kardeşlerimiz var, Dua edeceğimiz yerde bi sürü boş boş kalp kırıcı sözler söylüyoruz birbirimize. Zor günlerden geçtiğimizi unutuyoruz ve bizler bunu unutuyoruz. her şeye alınıp küsüyoruz.

aç susuz üşüyen donan hayvanlarımız var kış günü o kadar derdimizin içinde bide alıngan oluyoruz sebepsiz yere kalp kırıyoruz.

bir silkelenip kendimize gelelim lütfen.

Kişisel değerlerin farkında olalım,

sınırlarınızı çizelim 

olayları akışına bırakalım,

mantıklı olalım.

Birbirinizi sevmek zorunda değilsiniz ama saygı duymak zorundayız. oysa Başkaları size haksızlık yaptığında onların davranışlarını üstünüze almayınız.

Başkalar için ”Sen üstüne alınma, seninle ilgisi yok demesi kolay der gibisiniz.

Bu söz çoğunlukla doğruyu yansıtsa bile, yaşadığınız gergin anlarda bunu her zaman, aklınızda tutamayız. Hassas bir insanın gözünde, yalnızca bir bot başkaları tarafından etkilenmez gibi görünebilir, bir örnekle yüzleşelim.

Mesela şu ki, her insan duygusal açıdan. bilhassa ailemiz ve dostlarımız söz konusuysa diğerleriyle bağlantılı ve bu sebeple umursamazlık yapamıyoruz, Fakat duyarlılığımızı daha iyi denetleyebilmemiz ve günler boyunca bizi üzecek yada kendimizle ilgili olumsuz, düşüncelere dalmamıza neden olacak kadar alınganlık yapmamıza yol açan durumlardan kaçınmamız için  bazı yolar bulmalıyız.

Nasıl birisi olduğunuzu ve bir insan olarak dünyadaki değerinizi biliyorsanız, başkalarının yargılarını üstünüze alınma konusunda aceleci, davranmazsınız. Başkalarının sizinle ilgili düşüncelerini anlamaya çalışmaktan çok kendinizi tanımak için uğraşın.

Bugün ki  konumuz aşırı alınganlık ve hassasiyetti.

Bu yazıyı yazmaktaki amacım, sizin   konusundaki Alıngan İnsanlar tanıyarak, hayatınızdaki etkilerini görmenizi sağlamak. 

Yayınımızı WEB‘den dinlemek için https://Www.isLamiSohbetci.Com linkine tıklayınız.  Yayınımızı Winamp‘tandinlemekiçinhttp://Radyo.isLamiSohbetci.Com:8808/listen.pls linkie tıklayabilirsiniz.

İslami sohbet platformu olarak olarak, Alıngan İnsanlar konumuzun sonuna başka güzel bir konuda görüşmek dileğiyle SELAMveDUAile

Sohbetin Tek Adresi Islamisohbetci. Com

Selam ve Dua ile

https://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2021/12/alinmak-ile-ilgili-sozler.pnghttps://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2021/12/alinmak-ile-ilgili-sozler-300x300.pngEzeLGenelİslami Sohbet
Alıngan İnsanlar Merhaba İslami Sohbetci dostlar bugün ki konumuz Alıngan İnsanlar. islami sohbet Konumuz gerçeklik gerçeklikten yola çıkarak gerçeklik algımız dan yola çıkarak alıngan olmayı ve alınganları  kaleme alacağız. Hayatta ne doğru ne yanlış  diye çok bakıyoruz onun yerine ne gerçek  ne gerçek değil  baksak duyguda çok  kaybolmasak her halde alınganlığımız...