Sabah Kahvaltısı için Menemen Tarifi

Önce tabiki Besmele çekicez. ve bir hadisi şerifle Tarifimize Başlıcaz. islami  sohbet 

Yunus Suresi, 9. Ayet: İman edenler ve salih amellerde bulunanlar da, Rableri onları imanları dolasıyla altından ırmaklar akan, nimetlerle donatılmış cennetlere yöneltip- ilettiler (hidayet eder)

Yiyiniz, içiniz fakat israf etmeyiniz. Cünkü Allah israf edenleri sevmez! A’raf Suresi 31,

Bismillahirrahmanirrahim;

Menemen

Menemen  Tarifi için Malzeme

*1 adet domates
*1 adet küçük soğan
*2 adet yeşil biber
*1 adet Kırmızı biber
*1 Yemek kaşığı tereyağı
*yeteri kadar tuz  islami  sohbet 

Menemen’in yapılışı

İlk işimiz sahanda  da tereyağını eritiyoruz, Domates ve yeşil biberi yıkayın, domateslerin kabuklarını soyun ve küp küp doğrayın

Sonra doğradığınız yeşil biber ve kırmızı biberi kavuruyoruz.

Kavurduktan sonra, doğradığımız domatesleri kavurduğumuz biberle karıştırıyoruz ve domates kıvama gelene kadar kısık ateşte kavuruyoruz. Kıvama gelince yumurtayı ilave ediyoruz.

Bilmeniz gereken bir detay, domates tabakta beklerken tabak üzerine beyaz su çıkıyorsa o suyu süzmelisiniz yoksa menemeni yerken ekmeği banınca alttan akıp gelen beyaz su rahatsız edici olabilir.

yemeklerde tereyağını tercih edin daha lezzetli oluyor. Afiyet şifa olsun.

Soğanli Menemen yapılışı

Sahanda  tereyağı tercih edin.  yağ eriyince önce soğanları ince ince doğrayın doğradınız  soğanları atın ve hafif pembeleşene kadar tahta kaşıkla kavurun.

soğanlar kavrulunca ardından biberi katın kavurun. bu işlem sırasında yağ az ise kaşık ucuyla biraz daha yağ ekleyebilirsiniz.

Soğan ve biberler hafif kavrulunca domatesi ekleyin ve domatesleri iyice pişirin domatesleri fazla ezmeyiniz lapa kıvamına gelene kadar suyu çekmemeli. Tuzu şimdi atabilirsiniz çırptığınız yumurtaları ekleyin ve bir buçuk dakika tahta kaşığın yanıyla kesiyor gibi menemeni hazırlayın. Afiyet şifa olsun

İslami sohbet platformu olarak olarak Sabah Kahvaltısı için Menemen Tarifi sonuna geldik başka başka konuda  görüşmek dileğiyle.

Not; menemen Soğan tercihtir Soğansız da yapılabilir isteğe bağlı.

Yüce Rabbim Sofranızdan Halil ibrahim bereketini eksiltmesin Amin Afiyet olsun

Selamün Aleykum Ve Rahmetullah Ve Berekatuhu.

Selam ve Dua ile

https://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2021/10/rrrrrrr.jpghttps://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2021/10/rrrrrrr-300x300.jpgEzeLGenel
Sabah Kahvaltısı için Menemen Tarifi Önce tabiki Besmele çekicez. ve bir hadisi şerifle Tarifimize Başlıcaz. islami  sohbet  Yunus Suresi, 9. Ayet: İman edenler ve salih amellerde bulunanlar da, Rableri onları imanları dolasıyla altından ırmaklar akan, nimetlerle donatılmış cennetlere yöneltip- ilettiler (hidayet eder) Yiyiniz, içiniz fakat israf etmeyiniz. Cünkü Allah israf edenleri...