Konu Başlıkları

Namazda Konsantre Nasıl Olunur

islami sohbet

Namaz Kendinden Geçenler; Onlar, Namazlarında Huşu İçinde (Kalbi ve Bedeniyle Tam Teslimiyet Halinde),dirler. (Mümin Süresi 2.Ayet meali Evliyalardan Nasihatlar.

Namaz Ile Ilgili Resimli Ayetler

Namazda Konsantre Nasıl Olunur İslamisohbetci.com

-Abdest al ve dua oku

-Namazdan önce Kur’an okumak, zikir yapmak ve misvak kullanmak gibi sakin ve faydalı bir şeyler yapın, televizyon seyrederseniz veya müzik dinlerseniz tabi ki namaz kılarken düşünmeye devam edeceksiniz.

Namazda okuduğunuz surelerin anlamını öğrenin.

-Kendinize sessiz bir oda seçin, içinde dikkat dağıtıcı şeylerin olmaması faydalı olacaktır.

Temiz ve bakımlı giysiler giyin.

Yalnız kılmayın eşiniz, aileniz ile kılmaya çalışın.

Allah rızası için ramaz kılmaya niyet edin.

Namaz kılmada acele etmeyin her hareketinize zaman verin.

Rabbim namazda konsantre olmamıza yarımcı olur

Fetih vakıa aşkına Ya Rab Yasin Fatiha aşkına Ya Rab İslamisohbetci.com

Namaz Hakkında Hadisler

Ümmetim, abdesten dolayı yüzleri nurlu, el ve ayaklari parlak olarak gelecekler, Ben havzin başına onlardan önce varacağım (Müslim, Taharet 39; bk, ibni Mace, Zuhd 36)

Bir kimse evinde güzelce temizlenir; sonra Allah’ın evlerinden birine gederse, attığı adımlardan her biri bir günahı silip yok eder; diğer adımı da onu bir derece yükselir. ( Müslim, Mesacid 282)
Sabah namazıni kilan kimse Allah’ın himayelerimdede olan bir konuda seni sorguya çekmesin. (Müslim, Mesacid 261-262)

Kul namaza durduğunda, butun gunahlari getirilir. Basi ve omuzları üzerine konulur. Ruku ve secdeye gittikce dökülür, o insandan ayrılır. ( Taberani, el Mucemus Sağır, hadis no: 794)
Ümmetim, abdesten dolayı yüzleri nurlu, el ve ayaklari parlak olarak gelecekler, Ben havzin başına onlardan önce varacağım (Müslim, Taharet 39; bk, ibni Mace, Zuhd 36)

İslami sohbet platformu olarak  , islami sohbetci Sohbet sitesinden biraz bahsetmek istiyorum. Sitemizde Bayanlar için Dini Sohbet yerler arasında  aile gibi bir ortam kurmayı planlıyoruz.   Sitemizde saygı çerçevesinde paylaşımlar yapıyoruz. Gelen kişilerin istedikleri konu hakkında doğru bilgiler almasını sağlıyoruz. Allah’ın rahmeti, bereketi,  ve selameti üzerinize olsun

SELAM ve Dua iLe

EzeLGenelİslami Sohbet
Namazda Konsantre Nasıl Olunur islami sohbet Namaz Kendinden Geçenler; Onlar, Namazlarında Huşu İçinde (Kalbi ve Bedeniyle Tam Teslimiyet Halinde),dirler. (Mümin Süresi 2.Ayet meali Evliyalardan Nasihatlar. -Abdest al ve dua oku -Namazdan önce Kur'an okumak, zikir yapmak ve misvak kullanmak gibi sakin ve faydalı bir şeyler yapın, televizyon seyrederseniz veya müzik dinlerseniz tabi ki...