Mevlit Kandili 17 Ekim

Pazar Günü Hoş Gelsin.

Son peygamber Hz. Muhammed’in (s.a.v)  doğum günü olan Mevlit Kandli 17 Ekim’de idrak edilecek, Hazreti Muhammed'(s.a.v.)’in dünyaya teşrifi dolayısıyla rebiyülevvel ayının. 12’inci günü idrak edilen.

Mevlit kandili, islam dünyasının önemli gün ve geceleri arasında yer alıyor.

Mübarek kandil gecesinde neler yapılır, nasıl ibadet edilir?

Kandil gecesine bol bol Kur’an-ı Kerim okunmalı, Hz. Peygambere salat ü selamlar getirilmel,, gemöişle ilgili tövbeler edilmel, bol bol zikirde bulunulmalıdır.

Sosyal olarak küs ve dargın olanların da barışmaları gerekmektedir.

Hz. Muhammed’in  (s.a.v) dünyaya geldiği gece olarak kabul edilen Mevlid Kandili için geri sayım başladı. “Mevlid-i Nebi” olarak da anılan kandil gecesinde eller semaya yükselecek ve bol bol dualar edilecek.

Mevlid Kandili 2021 yılında 17 Ekim Pazar günü idrak edilece.

Müslümanlar heyecanla kandil tarihini beklemeye başladılar.

Hazreti Muhammed’in (s.a.v) dünyaya geldiği gün olarak kutlanan Mevlid Kandili, dualarla karşılanacak

Mevlid Kandili Nedir?

Mevlid; doğum zamanı, doğulan yer ve zaman anlamına gelmektedir.

Mevlid Kandili, iki cihan güneşi alemlere rahmet olarak gönderilen

Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.v) dünyaya geliş yıl dönümüdür.

Dünyanın her kesiminden Müslümanlar ; her sene bu geceyi Mevlid Kandili olarak kutlamaktadır.

Mevlid Kandili Önemi Ve Anlamı Mevlid Kandili insanı insan yapan bütün güzelliklerin odaklandığı bir şahsiyet olan rahmet elçisi

Hz. Peygamberin doğumunu kutladığımız, onun bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatan insalık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır ve metanetini, kerem ve comertliğini, kısaca insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun yüce ahlakıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme mevsimidir.

Yaratınımıza yürekten yakarış ve yönelişin, günahlarla kirlenmeye yüz tutmuşş gönüllerimizi arndırmanın, geçici olanla kalıcı olanı fark etmenin, kalp gözümüzü açıp gönül dünyamızı temizlemenin fırsatı olan, nefsin yanıltıcı arzu ve isteklerinden uzaklaşmanın imkanlarını sunan kutlu zaman dilimleridir.

İslami sohbet platformu olarak olarak Mevlit Kandili /17 Ekim Pazar, Günü Hoş Gelsin,  Adlı  konunun sonuna geldik başka konuda  görüşmek dileğiyle.

Selam ve Dua ile

https://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2021/10/resized_d6971-ed87cc15mevlidkandili1.jpghttps://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2021/10/resized_d6971-ed87cc15mevlidkandili1-300x300.jpgEzeLGenelİslami Sohbet
Mevlit Kandili 17 Ekim Pazar Günü Hoş Gelsin. Son peygamber Hz. Muhammed'in (s.a.v)  doğum günü olan Mevlit Kandli 17 Ekim'de idrak edilecek, Hazreti Muhammed'(s.a.v.)'in dünyaya teşrifi dolayısıyla rebiyülevvel ayının. 12'inci günü idrak edilen. Mevlit kandili, islam dünyasının önemli gün ve geceleri arasında yer alıyor. Mübarek kandil gecesinde neler yapılır, nasıl ibadet edilir? Kandil...