İslami Uygulamalar Güvenlimi?

İslami Uygulamalar Güvenlimi? Bir çok kardeşimiz bu konuyu merak etmekte ve sorular yöneltmektedir. İslami Uygulamalar ne kadar güvenli?. Dijitalleşme çağı ve Nesnelerin İnterneti, İslami Uygulamalar gibi birçok yenilikçi çözüm gördü. Ancak, büyük yenilikler büyük sorumluluk getirir. İslami Uygulamalar, son zamanlarda İslamisohbetci.com sitemiz hakkındaki tartışmaların sosyal medyada manşetlere taşınmasının ardından incelemeye alındı. Kaynaklar, bazı İslami uygulamaların, kullanıcı verilerini ABD ordusu ve savunma yüklenicileri de dahil olmak üzere üçüncü taraflarla paylaştığını öğrendi.

Tartışma, uygulamaya karşı bir dizi davaya yol açtı ve kullanıcıların bu uygulamaların üçüncü şahıslara karşı sağladığı korumayı sorgulamasına neden oldu. İyi haber şu ki, İslami Uygulamaların tüm dünyada kullanıcı verilerini koruyabilmesinin birkaç yolu var.

İslami Uygulamalar Ne Sunar?

İslami Uygulamalar, ilerici bir Müslüman’ın hızlı tempolu yaşam tarzıyla eşleşir ve modern dünyada İslami bir yaşam tarzı sürdürmelerine yardımcı olur. Bu uygulamalar bir çok şeyi sizin adınıza takip edebilir.

Çoğu İslami Uygulama, bulunduğunuz yere göre doğru namaz vakitleri,  zikir, İslami Takvim, Kuran okunuşu, Ramazan Takvimi, Şehr-i-İftar Çizelgesi, Hac / Umre Rehberi, Kıble Bulucu ve dijital tesbih.

Yenilikçi özellikler, verimli performans kontrol panelleri, doğru namaz vakitleri ve Kuran-ı Kerim okumasının yanı sıra son teknoloji aletlerle İslami Uygulamalar, İslami görevlerinizin parmaklarınızın ucunda olmasını sağlar.

Uygulama mağazalarınızda bulunan tanınmış İslami Uygulamalardan bir çoğu, günümüzün ilerici Müslümanlarının İslam’ı günlük yaşamlarına sorunsuz bir şekilde entegre etmelerine yardımcı olan çok sayıda özellik sunuyor.

Veri Gizliliği Modern Kullanıcı İçin Neden Önemlidir?

Veri gizliliği kavramı, kredi kartı numaraları, finansal veriler ve adınız, adresiniz ve konumunuz gibi görünüşte zararsız bilgiler gibi kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler için geçerlidir.

Bu bilgilerin çevrimiçi olarak paylaşılması, verileri devlet kurumlarından, üçüncü taraf şirketlerden ve suçlular ve bilgisayar korsanlarından herhangi biri tarafından ihlal edilebileceğinden, kullanıcıları savunmasız bir konuma getirir.

Kullanıcı bilgilerinin üçüncü şahısların eline geçme olasılığı yüksektir, bu nedenle çoğu insan ayarlarını sosyal medyada izler, ayrı hesaplar için farklı giriş bilgileri kullanır veya bağlantıda kalmak için bir VPN kullanır.

Kullanıcılar gizliliklerini korumak için ellerinden geleni yaparken, şirketler de müşterilerinin bilgilerini ve güvenini korumalıdır.

İslami Uygulamalar Kullanıcı Verilerini Üçüncü Taraflardan Nasıl Koruyabilir?

Sosyal açıdan sorumlu markaların çoğu, veri toplamayı temel düzeyde tutar. Kullanıcı bilgilerini riske atmadan toplanabilecek bilgilerden bazıları şunları içerir:

IP adresi (web’e bağlı bir cihaza otomatik olarak atanan bir internet protokol adresi)
Cihaz türü (masaüstü bilgisayar, tablet veya mobil cihaz türü)
İşletim sistemi (programları yürütmek ve cihazınızın depolanmasını yönetmek gibi temel işlevleri yöneten iOS, Android, Mac vb. Yazılımlar)
Tarih ve saat
Sizi bir web sitesine yönlendiren Google gibi arama motoru
Tarayıcı dili
Hemen çıkma oranı ve sayfalarda harcanan süre
Namaz vakitleri ayarı için tanımlama bilgileri (seçtiğiniz konumun hesaplama yöntemi, hukuki yöntem, Enlem ve Boylamı).
Ancak tartışma, şimdi her zamankinden daha fazla çevrimiçi yaptıkları konusunda temkinli davranan modern kullanıcının güvenini sarstı.

Islamic Finder tarafından Athan Uygulaması, yüksek Google Play Store ve Apple App Store derecelendirmelerinde yansıtılan en güvenilir İslami Uygulamalardan biri olarak kabul edilir. Athan, katı gizlilik politikalarının çevrimiçi gizlilik haklarının farkında olan modern kullanıcılar için güvenli bir deneyim sağladığını iddia ediyor.

Athan uygulaması, kullanıcı vermeyi seçmediği sürece adınızı, e-posta adresinizi, konumunuzu veya diğer benzer bilgileri toplamaz. Endüstri kaynaklarına göre, IslamicFinder ve amiral gemisi markası Athan, kullanıcının bilgilerini üçüncü tarafların izinsiz girişine, kullanımına ve kötüye kullanımına açık bırakabilecek yeniden hedefleme gibi pazarlama taktiklerine kendini kaptırmıyor.

Islami Uygulamalar

Islami Uygulamalar

https://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2021/02/islami-uygulamalar.jpghttps://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2021/02/islami-uygulamalar-150x150.jpgadmindini sohbetislami uygulamalar
İslami Uygulamalar Güvenlimi? İslami Uygulamalar Güvenlimi? Bir çok kardeşimiz bu konuyu merak etmekte ve sorular yöneltmektedir. İslami Uygulamalar ne kadar güvenli?. Dijitalleşme çağı ve Nesnelerin İnterneti, İslami Uygulamalar gibi birçok yenilikçi çözüm gördü. Ancak, büyük yenilikler büyük sorumluluk getirir. İslami Uygulamalar, son zamanlarda İslamisohbetci.com sitemiz hakkındaki tartışmaların sosyal medyada manşetlere...