Hz. Peygamberin (s. a. v.) Selamı

Sultan III Osman’ın (padişahlığı 1754-57 yılları arası) sadrazamlarından Hekimoğlu
Ali Paşa başarılı ve yetenekli bir devlet adamı, oldukça dindar bir kimse idi.

İslami sohbet

Mevlid Kandilinde Yapilmasi Gereken Ibadetler 1542544379 1425                                                           Hz. Peygamberin (s .a. v ) Selamı İslamisohbetci.com 

Sultan III Osman’ın (padişahlığı 1754-57 yılları arası) sadrazamlarından Hekimoğlu Ali Paşa başarılı ve yetenekli bir devlet adamı, oldukça dindar bir kimse idi. Bu Ali Paşa zamanında bir tüccar iflas etmiş, bütün mal ve serveti kaybetmişti, üstelik bir de borca girmişti. Bir de borca girmişti. Bu sıkıntılı durumda iken müracaat ettiği bütün eş dost kapıları, bu durumdaki herkese yapıldığı gibi yüzüne kapanmıştı.

Adamcağız bu çaresiz haldeyken bir gece rüyasında Peygamberimizi gördü ve O’ndan yardım ve destek istedi. Peygamberimiz ona: -“Git Allah’ın makbul kulu Ali Paşa’ya beden selam söyle sana 100 altın versin.” dedi. Adam; “Ya Rasulallah ben Ali Paşa’ya selamınızı iletir.

Bana 100 altın vermesini emrettiğinizi söylerim ama bana inanmaz” dedi. Hz. Peygamber (s.a.v) şöyle buyurdu: -“Sana inanması için ben sana belge vereceğim. Ali Paşa bana her akşam yüz salavatı şerife okurdu. Ama geçen perşembe akşamı okumadı. Bunu ona söylersen sana inanır.” Sabah olunca adam hemen Ali Paşa’ya koştu.

Rüyasını anlattı. Ali paşa: -“Peygamberimiz bana niye söylemiyor da sana söylüyor?” diye inanmak istemedi. Adam Hz. Peygamberin verdiği belgeyi öne sürdü: -“Efendim ben bana inanmayacağınızı Hz. Peygamber’e söyledim. O da bana bir belge verdi. Siz her gece Efendimize yüz salavatı şerife okuyormuşsunuz.

Ama geçtiğimiz perşembe akşamı okumamışsınız.” Ali Paşa düşünmüş o gece hakikaten okumadığını farketmiş. Bunun üzerine adama şöyle der:

-“Peki Hz. Peygamber sana ne söyledi ise aynen tekrarla.” Adam tekrarladı:

-“Ali Paşa’ya benim selamımı söyle sana 100 altın versin.” Adam, Ali Paşa’yı kendisiyle alay ediyor sandı ve paradan da ümidini kesmişti ki, Ali Paşa:

-“Sana Peygamberin her selamı için 100 altın vereceğim. Yedi defa tekrarlattım 700 altın eder” der ve gerçekten 700 altını verir.

 Hz. Peygamberin (s. a.v) Selamın İnsanların En Makbulü  Önce Selam Verendir.

İnsanların En Acizi dua  etmeyen  en cimrisi de  Selam  vermeyendir. Hadis-i Şerif- Tebaren)

İslami sohbet platformu  olarak Hz.Peygamrin (s. a. v.) Selamı Başlıklı Hikayemizn  sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bir başka Hikayede  görüşmek dileğiyle İslami sohbetci  Dini Sohbet Sohbet sitesinden Sevgiler saygılar

~~Selam ve Dua İle~

https://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2022/04/108512.jpghttps://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2022/04/108512-300x282.jpgEzeLGenelİslami Sohbet
Hz. Peygamberin (s. a. v.) Selamı Sultan III Osman'ın (padişahlığı 1754-57 yılları arası) sadrazamlarından Hekimoğlu Ali Paşa başarılı ve yetenekli bir devlet adamı, oldukça dindar bir kimse idi. İslami sohbet                                              ...