Bülbül’ün Güle Olan Aşkı

Aşık olmakla sevmek arasındaki farkı sormuşlar?

Cevaplamış Şems; Senin baktığına herkes bakar; ama senin onda görebildiğini herkes göremez. Herkes aşık olabilir;ama hiç kimse senin gibi sevemez.Tek fark sensin.islami sohbet Şem-i Tebrizi Aşk %99 erkeklerin kadınlara olan aşırı düşkün oldukları zamanın adıdır. 

Nazargul

Nazar, gül, bülbül, kuş, İslamisohbetci.com

Kadınların peşinde koşar; iltifat eder, çiçekler alır, şiirler yazar; Sevgi iki insanın gerçekten birbirini sevmesidir. Aşk geçicidir Sevgi baki olandır kalıcıdır. fedakarlık ister gerçek aşklar…!
Öyle kolay olmamalı birine ”kadınım demek.. Ve öyle kolay olmamalı bir kadının alnından öpüp, ”Kaderim alnına yazılsın” demek…! 

Sevgi gerek, Emek gerek,  Her şey den önemlisi  ”Adam”  gibi sevmek gerek. Aşk başka bir şey sevmek ise herkesi sevebilirsin. Aşk gelip geçicidir. Sevgi kalıcıdır. Demek ki neymiş sevmek kusurları yok edermiş onun için insanda kusur aramayan kusur örten insan daima kusursuz kusursuz olur.

Sevgi karşılıksızdı; Aşk hevestir geçer sevgi duygudur hissetmektir yüreğinde yaşarsın sevgiyi aşk gözdedir sevgi yürekte dir aşk dildedir sevgi davranışta aşk tende sevgi elde aşk başkadır sevgi başka aşk kalpte sevgi yürekte aşk herkeste sevgi bilende delikanlı gibi sevende sevgisiyle ölebilende. yani aşk yalan sevgi gerçek sevgide samimiyet ve büyük emek vardır.

Aşk güzel bir duygudur eminim ama hakkıyla yaşayıp ve yaşayabilmelisin ne mutlu aşkı yaşayana. Bu zamanda sevmek zordur her seviyorum demekle de olmaz her seviyorum diyen kişiye inanmak güvenmek çok zor bu zamanda her şeyin Sahte olduğu bi zamandayız.

Sevmek; Sadece olsaydı Aşık Veysel görmeden Sever miydi Destan yazar mıydı Sevdiği Kadına

Niye Aşık Olur Bülbül Güle

Resim 2022 01 05 151903

Aşk, Bülbül, Gül, Sevgi, Muhabbet, Sohbet, İslami sohbet odaları , Dini sohbet.İslamisohbetci.com

Bülbülün Güle Aşkı

Masumiyet sembolü güzelliğin adı gül

Bülbülse güle aşık, konar dalın sesler.

Karşılık vermese de duyar her feryadı gül,

Bülbül güle su olur, onu kanıyla besler.

Bülbül aslen hüzündür.

Damla damla yaş demek.

Bazen gülüb uğruna feda olan baş demek,

Ömrü ümitle geçer ağlamaz kaderine,

Vuslatın hasretiyle güle can, yoldaş demek

Yar eğer bir çiçekse al gül gibi kokmalı,

Çiçeğe meftun olan durmadan şakımalı,

Maşıkların tutkusu yürekleri dağlarken,

Bakışan gözleriyle kıvılcımlar çakmalı,

Bülbül güle konamaz gülün vardır dikeni,

Görmeden de yapamaz, açar hasreti yelkeni,

Gül, hiç gitme dese de saramaz bülbülünü,

Vuslat hep yarım kalır, tüter vahdet yangını.

Bülbül güle gül diyor., gül bülbüle kal diyor.

Bin aşkla öt diyor, biri kokun sal diyor.

Sevgi aşka dönüşüyor bütünleşir ruhları,

Biri emret yar diyor, biri canım al diyor.

Sıradan bir kuş idim kokun aldım zar oldum,

Dikeninle al oldum, aşkın ile har oldum.

Kokun kokumdan gelir, rengin ise kanımdan,

Sana yar oldum derken ben kendime yar oldum.

Mustafa Hoşoglu

Bizim kültürümüz  de ve edebiyatımız da önemli bir yeri vardır. Efsanelere, Şiirlere ,Türkülere, Ezgilere,  Şarkılara, ve ilahilere,  resim ve desenlere esin kaynağı olmuştur. Aşk sevginin olgunlaşma halidir. çok kez sevebilirsin ama hayatında bir kere aşık olursun çünkü aşık olduğun zaman duygular daha derin ve etkindir. ilk aşık olduğunuz da, Sevgi daha çok içinizde büyüttüğünüz sevginin kuvvetli bir bağdır . nasıl bakarsanız nasıl hissederseniz odur duygularınız.

slami sohbet platformu olarak  islamisohbetci Sohbet sitesine hoş geldiniz, sitemizde Bayanlar için Dini Sohbet yerler arasında  aile gibi bir ortam kurmak istiyoruz aramızda iyi insanları barındırmak kötü insanları zaten tutmuyoruz, bizim için biz kötü insanları iyi olmaları için uğraşırız ama sapıklık içerine girenleri aramızda tutmuyoruz atıyoruz. sitemiz içerinde ,odamızda herkesi bekliyoruz.

sohbet#kelebek#mirc# sohbetchat# chat# sanal alem, lafazan, Müslümanlar sohbet#mobil sohbet#sevdasohbet# zurna# islamisohbet#dini sohbet#istanbul sohbet odaları# gurbetçi sohbet#almanya sohbet odaları  tasavvuf sohbet odaları islami chat evlik  alanlarında hizmet vermekteyiz. 

SELAM ve Dua ile

EzeLGenel
Bülbül'ün Güle Olan Aşkı Aşık olmakla sevmek arasındaki farkı sormuşlar? Cevaplamış Şems; Senin baktığına herkes bakar; ama senin onda görebildiğini herkes göremez. Herkes aşık olabilir;ama hiç kimse senin gibi sevemez.Tek fark sensin.islami sohbet Şem-i Tebrizi Aşk %99 erkeklerin kadınlara olan aşırı düşkün oldukları zamanın adıdır.  Kadınların peşinde koşar; iltifat eder, çiçekler alır,...