Tevhid Duası

Kelime-i Tevhid Nedir Ne Anlamı gelir

Kelime-i Hakkında Bilgiler

İslami sohbetci

Tevhid Duası

Ya Allah, ya Allah. La ilahe illallah Muhammedün Resulullah. Ya Rahman, ya Rahim, ya afüvvü

Ya Allah, ya Allah. La ilahe illallah Muhammedün Resulullah. Ya Rahman, ya Rahim, ya afüvvü

ya Kerim, fa’fü anni verhammi ya erhamerrahimin! Teveffeni müslimen ve elhıkni bissalihin. Allahümmafirli ve li-abai ve ümmehati ve li aba-i ve ümmehat-i zevceti ve li-ecdadi ve ceddati ve li-ebnaı ve benati ve li-ihveti ve ehavati ve li-a mami ve ammati ve liahvali ve halatı ve li-üstazi Abülhakim-i Arvasi ve li kaffetil mü’mine vel-mü’iminat. “Rahmetullahi teala aleyhim ecma’in.”

Peygamberimiz “sallallahü aleyhi ve sellem” buyurdu ki, (Allahü tealanın çok sevdiği kimse, dinini öğrenen ve başkalarına öğretenlerdir. Dininizi islam alimlerinin azından öğreniniz!)

Hakiki akim bulamayan, Ehl-i sünnet alimlerinin kitaplarında öğrenmeli ve bu kitapların yayılmasına çalışmalıdır. İlm, amel ve ihlas sahibi olan müslimana İslam alimi denir. Bu üçünden biri noksan olup da, kendini alim tanıtana yobaz denir. İslam alimi, dinin bekçisidir. Yobaz, şeytanın yardımcısıdır.

Necat-ül müsalli kitabı 1217 h. de Ahmed Şevki efendi tarafından türkçe yazılmış, 1305 de istanbulda basılmıştır. 197 sahifedir. Son sahifesinde diyor ki, ibn-i Cezeri, (Hısn-ül-hasin) de diyor ki, hadis-i şerifte buyuruluyor ki: “Bir hasta, la ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin kırk def’a okursa, şehit olarak vefat eder. Şifa bulursa, bütün günahları aff olur. Bu dua Enbiye suresinin 87. ayetidir.

Kelime-i Tevhid Nedir Ne Anlamı gelir

Okunuşu: ”La İlahe İllallah, Muhammedun  Resullah” 

Anlamı: Allah’tan Başka ilah yoktur. Hz. Muhammed (s.a.v) Allah’ın  Peygamberidir”

Kelime-i Tevhid’in meali: 1-La: Yoktur, 2 ilahe: hiç bir ilah. Üç illallah, ancak Allahu tealadan başka dört Muhammedin Hz. Muhammedin (s.a.v). beş Resulullah;  Yüce Allah c.c göndermiş olduğu resuldur.

Kelime-i Tevhid Nedir?

Kelime-i Tevhid, Allah’tan başka ibadete layık hiçbir varlığın olmadığı anlamına gelmektedir. Bir başka anlamda ise  kelime-i tevhid “baki” olanın ancak Allah olduğunun şuuru ve idrakına ermektir.

Kelime-i Tevhid Ne İçin Yapılır?

Kelime-i Tevhid adı üstünde Tevhid inancının kelimelre dökülmüş hali olup Allah’ın birliğii ve batıl inançların inkar edilmesi anlamına gelir. Müslümanlar Kelime-i tevhid-i  dile getirerek tesbihatta bulunurlar ve Allah’a olan inançlarını bir nevi tazelerler.

İslami sohbet platformuolarak, Tevhid Duası Ve Anlamı / Kelime-i Tevhid  Başlıklı konumun sonuna geldik başka bir konuda görüşmek dileğiyle Sevgiler saygılarDini Sohbet İslamisohbetci.com

~~~Selam ve dua ile~~

https://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2022/06/gullllllllllllllllllllllllllllllllllllll.jpghttps://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2022/06/gullllllllllllllllllllllllllllllllllllll.jpgEzeLGenelİslami Sohbet
Tevhid Duası Kelime-i Tevhid Nedir Ne Anlamı gelir Kelime-i Hakkında Bilgiler İslami sohbetci Tevhid Duası Ya Allah, ya Allah. La ilahe illallah Muhammedün Resulullah. Ya Rahman, ya Rahim, ya afüvvü Ya Allah, ya Allah. La ilahe illallah Muhammedün Resulullah. Ya Rahman, ya Rahim, ya afüvvü ya Kerim, fa'fü anni verhammi ya erhamerrahimin! Teveffeni müslimen ve...