Namaz ile Gelen Şifa Hikayesi

Namaz ile Gelen Şifa Hikayesi Namaz Şifadır. islami Sohbetci

Veremli bir hasta çocuğu, doktora götürüyorlar. Tahlilden sonra veremin dördüncü devresi görülüyor. Babasına “Amca bunu köyüne götür döşeğinde rahatça ölsün.” diyorlar. 

20220927 004309

Namaz ile Gelen Şifa Hikayesi   du

Veremli bir hasta çocuğu, doktora götürüyorlar. Tahlilden sonra veremin dördüncü devresi görülüyor. Babasına “Amca bunu köyüne götür döşeğinde rahatça ölsün.” diyorlar.

Köye dönüyorlar. Köyün yaşlılarından biri bu çocuğa diyor ki: “Oğlum kabirde ilk sual namazdır. Namazını kıl ve kazalarını boş zamanlarında kıl” ve çocuk vakit namazları ile boş zamanlarında kaza namazlarını kılıyor.

Akciğerdeki zarlarda barınan mikrop vücut hareketleriyle ölür. Çocuk kazaları da kılmaya başlayınca iştahı da açılıyor iki ay geçiyor ve kendisinin iyileştiğini düşünüyor. İslam

Gene İstanbul’a gidip aynı doktora muayene oluyor. Doktorlar şaşırıyorlar bakıyorlar ki verem mikrobu ortadan kalkmış!

Yerinde beyaz kireç şeklinde bir leke var. Çocuğu nasıl tedavi olduğunu hayretle soruyorlar. Nasıl oluyor bu işler? Namazdaki hareketler akciğerdeki mikrobun faaliyetini önlüyor. İslami Sohbetci

Diyelim ki mikrop vücuda girdi karaciğere sinyal gidiyor. “Bende verem mikrobu var. Daha özel hücre imal et” diyor.

Ve karaciğer normal hücrelerin 6 misli hücre imal ediyor. Bu hücre mikrobu yutuyor ama hazmedemiyor. Ne olacak? Diğer hücreler onun etrafında kalsiyumla hava boşluğunu örüyorlar

Hava boşluğu kalkıyor. Verem mikrobu o hücrenin içinde havasız kalıyor ve ölüyor ve film çekilince o mikrop beyaz kireç şeklinde görülüyor. Tıbbi açıklaması budur.

Suphanallah  yüce Allah neye kadir nerde şifa olduğunu biz bilmiyoruz nerelerde arıyoruz halbuki şifa neredeymiş..

Namaz Şifadır

Namazdaki Huzuru Şifayı say say bitmez.

Namazdaki hareketler, günlük hayatta çalıştırılmayan adale ve eklemleri çalıştırarak artoz ve kireçlenme gibi eklem hastalıklarını önler. Namaz kılmak kanın, vücudun her tarafına mükemmel pompalanmasını sağlar. Kan dolaşımının hızlanması hücre yenilenmesini teşvik eder vücudu dinç tutar.

Namaz Hastalıklara Şifadır

Allah resulü (sav) bir konuda üzüntü duyduğu vakit hemen namaza dururdu. Ve şöyle  derdi ” Bilinki; sizin en hayırlı işiniz namazdır”.( Hadisi imam Ahmet rivayet etmiştir). rivayete göre namazın, insanı varis hastalığından koruduğunu, kan, dolaşımını harekete geçirdiğini ve vücuttaki kan basıncını tanzim ettiği vurgu yapmışlardır. Aynı şekilde hekimler  söyle diyor Namazını düzenli şekilde kılan bir kimse kemik erimesi, bel kemiğinin eğilmesi (kamburlaşma) gibi pek çok hastalıktan korunmuş olur. Ayrıca Namaz bedene canlılık verir ve vücudun iç organlarının işleyişini düzenler.

Namazın Hikmetleri Nelerdir?

Namaz şifa verir mi? Manevi ve uhrevi pek çok faydası olan namazın farz olmasının  hikmeti…  Namaz başlı başına bir şifa kaynağıdır. Zira namazda okunan Kur’an Ayetler, ruha şifa olduğu gibi, bedene de şifa verir. Özellikle namazlarda sıkça okunan ve Kur’an-ı Kerim’in anası ve özeti olarak kabul edilen Fatiha, İhlas, Nas ve Felak Yasin Tebareke ile Amme Surelerini Ayet el-Küresi, Amenererasülü ve Haşr Suresi’nin son üç ayetini okumak, maddi ve manevi hastalıklar için şifa kaynağıdır.

Namazın her rekatında Fatiha okuduğumuza göre, namaz kıldığımız müddetçe şifalı bir ilaç alıyoruz demektir. Namazda yapılan hareketlerin ve özellikle secdeye kapanmanın, insan bedeninde biriken statik elektriği boşaltmasını sağladığı, böylece insanı stres ve sıkıntıdan kurtardığı bilinmektedir. Bu şekilde insanın verem ve kanser gibi hastalıklara yakalanma riski büyük ölçüde yok olur.

Namaz İslam’ın 5 şartından 2. dir biz Müslümanlara farz kılınan günde 5 vakit farz kılınmıitır. islam aleminin en önemli  ibadetler arasında yer alır  İslami Sohbetci

⋅ Namazla ilgili konumuzu Kuran-kerimde  yer alan Ayetlerden bir kaç tane yazarak konuyu sonlandır cam 

Kuran-ı Kerim’de yer alan bazı ayetler ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (sav)hadislerinde namaza yer vermiştir. 

”Namaz kılın, zekatı verin, Rükün edenlerle birlikte sizde de rükün edin” (Bakara Süresi 43)

”Ey iman edenler! Sabrederek ve namaz kılarak  Allah’tan  yardım dileyin. Şüphe yok ki, Allah sabredenlerle  beraberdir.” (Bakara Süresi 153) 

“Ey iman edenler! Namaza kalkacağınız zaman yüzlerinizi, dirseklere kadar ellerinizi ve başlarınıza mesh edip – her iki topuğa kadar da ayaklarınızı yıkayın. eğer cünüp iseniz, iyice yıkanarak temizlenin. Hasta olursanız veya seferde bulunursanız veya biriniz abdest bozmaktan gelir veya kadınlara dokunur da su bulamazsanız, o zaman temiz bir toprağa yönelin. Onunla yüzlerinizi ve ellerinizi teyemmüm edin. Allah, size herhangi bir güçlük çıkarmak istemez. fakat O, sizi tertemiz yapmak ve üzerinizdeki nimetini tamamlamak ister ki şükredersiniz.” (Maide Suresi 6)

Rabbim bizleri Namazsız eylemsin Bizi Namaz kılanlardan eylesin…AMİN…

SELAM VE DUA İLE…

EzeLGenelİslami Sohbet
Namaz ile Gelen Şifa Hikayesi Namaz ile Gelen Şifa Hikayesi Namaz Şifadır. islami Sohbetci Veremli bir hasta çocuğu, doktora götürüyorlar. Tahlilden sonra veremin dördüncü devresi görülüyor. Babasına 'Amca bunu köyüne götür döşeğinde rahatça ölsün.' diyorlar.  Namaz ile Gelen Şifa Hikayesi   du Veremli bir hasta çocuğu, doktora götürüyorlar. Tahlilden sonra veremin dördüncü devresi görülüyor....