15Temmuz Hüzünle Kutlandı Şehitlerimizi Rahmetle Anıyoruz

İslami sohbetci

Eeeeeeeeeeeeee15Temmuz Hüzünle Kutlandı Şehitlerimizi Rahmetle Anıyoruz  İslamiSohbetci.com

15 Temmuz gecesi demokrasiyi korumak için destansı bir direniş gösteren Türk halkı, hain darbenin püskürtülmesinde çok büyük rol oynadı. Darbe girişiminin ardından 81 ilde halk sokaklara çıktı, 27 gün 7/24 demokrasi nöbeti tuttu. Direnişin yıldönümlerinde de on binlerce kişi, anma için 15Temmuz Şehitler Köprüsü’ne aktı..

Ddddddddddddddddddddddddddddddd15Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü Şehitlerimizi Rahmetle Anıyoruz  İslamiSohbetci.com

Günlerce süren demokrasi nöbetleri boyunca da halk, milli mücadele ruhunu sokaklara taşıdı. 81 ilde 7 gün 24 saat demokrasi nöbetleri tutuldu.

Vatandaşlara bu nöbetlerde çok sayıda sanatçı ve sporcu da meydanlara inerek dsete kverdi.

üzerinden 6 yıl geçse de o nöbet bugün demokrasi düşmanlarına karşı her vatadaşın kalbinde devam ediyor.

Türkiye’de şehit kavramı zamanla dini anlamından sıyrılıp vatanının veya milletini müdafaa yolunda ölen herkes için kullanılır hale gelmiştir.

Manevi duyguları doyuran bu etkinliklerin milli birlik ve beraberliğe vesile olmasını dileyen Ersoy, “Vatanımız uğruna gözlerini kırpmadan canlarını ortaya koyan tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun.” dedi.

15 Temmuz demokrasi ve milli birlik gününde vatanımıza ve demokrasimize göz diken Fetöcü hainlere fırsat vermeyen kahraman ve fedakar vatandaşlarımız ile asil milletimizin gerçek evlatları TSK mensuplarını saygıyla selamlıyoruz. 15 Temmuz’da Fetöcü hainlere geçit vermeyen sivil-asker-polis olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

Vatanımız için şehit olmuş 249 ve gazilerimize Milletçe ağlıyoruz. Şehitler ölmez Vatan bölünmez

Bu vatan toprağın kara bağrında, sıra dağlar gibi duranlarındır. Bir tarih boyunca, onun uğrunda, kendini tarihe verenlerindir.
Allah bize bir daha 15 Temmuz gibi bir ihanet yaşatmasın. Ama hainler de şunu unutmasın… Millet bu alçaklara her zaman gerekli dersi verecektir.
Bu8 millet demokrasiyi 15 Temmuz’Allah bize bir daha 15 Temmuz gibi bir ihanet yaşatmasın. Ama hainler de şunu unutmasın… Millet bu alçaklara her zaman gerekli dersi verecektir.aya göstertmiştir. 15 Temmuz gecesi milli iradeyi hiçe sayanlar bir tek şeyi hesaba katmadı; egemenlik kayıtsız şartsız milletindir! Bayrağımızı indirmeyelim, ezanımızı dindirtmeyelim.

Bir memleketin saha bakımdan büyüklüğü onun gerçek büyüklüğünü ifade etmez ve bir milleti millet yapan arazisi değildir.

Vatanımız için şehit olmuş 249 ve gazilerimize Milletçe ağlıyoruz. Şehitler ölmez Vatan bölünmez.

Bu vatan toprağın kara bağrında, sıra dağlar gibi duranlardır. Bir tarih boyunca, onun uğrunda, kendini tarihe verenlerindir.

Allah bize bir daha 15 Temmuz gibi bir ihanet yaşatmasın. Ama hainler de şunu unutmasın… Millet bu alçaklara her zaman gerekli dersi verecektir.

Selam ve dua ile

EzeLGenelİslami Sohbet
15Temmuz Hüzünle Kutlandı Şehitlerimizi Rahmetle Anıyoruz İslami sohbetci 15Temmuz Hüzünle Kutlandı Şehitlerimizi Rahmetle Anıyoruz  İslamiSohbetci.com 15 Temmuz gecesi demokrasiyi korumak için destansı bir direniş gösteren Türk halkı, hain darbenin püskürtülmesinde çok büyük rol oynadı. Darbe girişiminin ardından 81 ilde halk sokaklara çıktı, 27 gün 7/24 demokrasi nöbeti tuttu. Direnişin yıldönümlerinde de on...