…Kadın Ve Oğlu Merhamet…

Kadın, Kaybettiği oğlunu her yerde arıyor, gözyaşları içinde önüne gelene evladını soruyordu.

Fakat kimse oğlunun nerede olduğunu bilmiyordu. islami  sohbet 

Takati tükendi kadının, olduğu yere yığıldı.

Nihayet oğlu bulunmuştu.

Kadıni büyük Bir Merhamet ve sevgiyle oğlunu bağrına bastı. Defalarca öptü kokladı.

Bu duruma, Resullah Efendimiz (s.a,v) ve ashabı kiram şahit olmuş, çok sevinmişlerdi.

Resullah Efendimiz (s.a.v) ashabına sordu; ”Sizce bu kadın, Evladını ateşe atar mı?” Ashabı Güzin cevap verdi. ”Mümkün değil Ya Resullah. Çocuğu kayıp iken bile nasıl kahroldu. Hepimiz gördük.

Bunun üzerine Resullah Efendimiz (s.a.v) şöyle devam etti. ” Nefsim Kudreti elinde olan Allah’a yemin ederim ki”  Gördüğünüz bu kadının çocuğuna olan Merhameti, Allah’ın kullarına olan Rahmeti ve merhametinin yanında Okyanustaki  Bir Damla Bile Degildir.

Bu nedenle, Allah’ın Rahmetinden, Merhametinden ve Affından Asla Ümit Kesmeyiz. Duyduk  ve iman ettik Allh’ım. Lütuf  ve Kereminden, Rahmet ve Merhametinden Bizleri mahrum etme. Hiç Şüphesiz Sen Merhametlilerin En Merhametlisisin.

İslami sohbet platformu olarak olarak  Kadın Ve Oğlu Merhamet. Adlı ibretlik hikayemizn  sonuna geldik başka başka hikayede görüşmek dileğiyle.

Selam ve Dua ile

https://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2021/10/depositphotos_69572575-stock-photo-silhouette-of-mother-and-young.jpghttps://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2021/10/depositphotos_69572575-stock-photo-silhouette-of-mother-and-young-300x300.jpgEzeLGenel
...Kadın Ve Oğlu Merhamet... Kadın, Kaybettiği oğlunu her yerde arıyor, gözyaşları içinde önüne gelene evladını soruyordu. Fakat kimse oğlunun nerede olduğunu bilmiyordu. islami  sohbet  Takati tükendi kadının, olduğu yere yığıldı. Nihayet oğlu bulunmuştu. Kadıni büyük Bir Merhamet ve sevgiyle oğlunu bağrına bastı. Defalarca öptü kokladı. Bu duruma, Resullah Efendimiz (s.a,v) ve ashabı kiram şahit olmuş,...