HİCRİ YILBAŞI DUASI ve MEALİ

Hicri yılbaşı Duası ve Meali

Hicri Yılbaşı Nedir?

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in, (s.av), Mekke’den Medine’ye hicretinin başlangıcı olarak kabul edilen seneye “Hicri Yıl” denir. Hicri takvim, Miladi takvim gibi 12 ay esasına dayanır. Hicri takvimin başlangıcı Muharrem ayı, sonu ise Zilhicce ayıdır.

2022

Ömürden bir an ömürden bir gün ve ömürden bir Yıl daha gidiyor. Rabbim yeni yılı cümlemize bolluğa, berekete, sağlığa Vesile etsin.

Hediye getiren Noel baba’nın değil Miraç’tan Namaz Getiren Hz. Muhammed’in ümmmetiyiz.

AMİN

Hicri Yılbaşı  islami sohbet  Hicri Yılbaşı

Kandil Mesaji ComKandil Mesajı İslamisohbetci.com

 

Hicri yılbaşı Duası 

“Bismillahirrahmanirrahim. Elhamdü lillahi Rabbil alemin, Ves salatü ves selamü ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmain, Allahümme Emtel Ebediyyül Kadim.

El- Hannanül- Menanive hazihi senetün cedidetün, es’elüke fihel2ismete mineş-şeytanir-racim, vel-avne ala hazihin-nefsil-emmareti bis-sui vel-avne ala hazihin nefsil emmareti bis sui iştigale bima yukarribüni ileyke, ya zel celali vel ikram bi rahmetike ya erhamer rahimin ve sallallahü ve selleme ala seyyidina ve nebiyyina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve ehli beytihi ecmain.

 HİCRİ YILBAŞI DUASI

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla, Hamd, alemlerin rabbi olan Allah’a mahsustur. Salat-,ü selam da Peygamber Efendimize, ehl-i beytine ve bütün ashabına olsun. Ey Rabbim, sen ebedi, ezeli, hay kerim, hannan, mennansın. Bu gelen, yeni bir yıldır. Ya Rabbi, kovulmuş şeytanın şerrinden bu yıl muhafaza olmayı istiyorum. Ve içinde, bana kötülüğü emreden nefsimle mücadelemde senden yardım diliyorum. Beni sana yaklaştıracak meşguliyetleri bana naip eyle, Celal ve ikram sahibi Rabbim. Rahmetinle, ey Merhametlerin en merhametlisi… Efendimiz Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem onun aline, ashabına ve bütün ehl-i beytine salat olsun.

“Nüzhetü’l-mecalis” kitabında (I,156) bildirdiğine göre bir kimse böyle derse, şeytan: “Biz bu kişiden ümidi kestik” der ve Allahü teala ona, kendisini sene boyunca koruyacak iki melek görevlendirir.

İslam tarihinin en önemli olaylarından biri ola hicretin gerçekleştiği gün hicri yılbaşı kabul edilir. Hicri takvimin ilk ayı olan Muharrem ayı, dört haram aydan biri olup bu ayda yapılan ibadetler daha faziletli olarak ifade edilmiştir.

Senenin birinci gününde yani Muharrem ayının birinci gününde üç defa okunacak dua

İslami sohbet platformu olarak  islamisohbetci Sohbet sitesine hoş geldiniz, sitemizde Bayanlar için Dini Sohbet yerler arasında  aile gibi bir ortam kurmak istiyoruz aramızda iyi insanları barındırmak kötü insanları zaten tutmuyoruz, bizim için biz kötü insanları iyi olmaları için uğraşırız ama sapıklık içerine girenleri aramızda tutmuyoruz atıyoruz. sitemiz içerinde ,odamızda herkesi bekliyoruz.

sohbet#kelebek#mirc# sohbetchat# chat# sanal alem, lafazan, Müslümanlar sohbet#mobil sohbet#sevdasohbet# zurna# islamisohbet#dini sohbet#istanbul sohbet odaları# gurbetçi sohbet#almanya sohbet odaları  tasavvuf sohbet odaları islami chat evlik  alanlarında hizmet vermekteyiz.  SELAM ve DUA  İle

https://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2021/12/duaaa4646.jpghttps://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2021/12/duaaa4646-300x272.jpgEzeLGenelİslami Sohbet
HİCRİ YILBAŞI DUASI ve MEALİ Hicri yılbaşı Duası ve Meali Hicri Yılbaşı Nedir? Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in, (s.av), Mekke'den Medine'ye hicretinin başlangıcı olarak kabul edilen seneye 'Hicri Yıl' denir. Hicri takvim, Miladi takvim gibi 12 ay esasına dayanır. Hicri takvimin başlangıcı Muharrem ayı, sonu ise Zilhicce ayıdır. 2022 Ömürden bir an ömürden bir gün...