HAYAT FARKINDALIKLARIMIZ

Selamun Aleykum ve Rahmetullah islami Sohbet
Bugün ki Konumuz ise HAYAT FARKINDALIKLARIMIZI  paylaşmak istedim.
Bazı insanların sizin hakkında olumsuz düşündüğünü yanlış yorumlar yaptığını değersiz olarak etiketlediğini göreceksiniz “Hayatımıza  giren her insanın, başına gelen her olayın bir mesajı var, bu kim olursa olsun  tabii sen onu okumayı öğrenebilirsen.  Aldatıldığını, kandırıldığını, yarı yolda bırakıldığını, emeklerinin boşa çıktığını, birilerinin sana çok kötü şeyler yaptığını düşün; bu insanlar sana neyi öğretmeye çalışıyorlardı? Hayatına uğrayıp gittiler ve mesajlarını bıraktılar.” Bir kez bile incitmemek için, bin parçaya bölündüğümüz zamanlarımız  oldu. Ve sonuna kadar haklı olduğumuz halde, kimseyi kırmamak için içimizden yaşadığımız suskunluklarımız . İnsanların ne düşündüğü artık umurumuzda bile değil.

20220221 230404 islamisohbetci.com Hayat farkındalıklarımız yaşam

Bazı İnsanlar

Bazı insanların senin hakkında olumsuz düşündüğünü yanlış yorumlar yaptığını değersiz olarak etiketlediğini göreceksin. ama hakkında her olumsuz yorum yapana cevap verecek olursak çok işin var demektir.

Bu bir kovayla denizi boşaltmaya öalışmak gibidir yaptığını zannedersin ama biri gider biri gelir. Bırak insanlar senin hakkında istediklerini desinler herkese kendini kanıtlayamazsın kanıtlamaktan vazgeç.
insanoğlu hayatının merkezine anlamlı ve yüksek değer taşıyan bir kutsal yerleştirmediği zaman o kutsalın yerini muhakkak bir şeyler dolduruyor.

Bazıları bunu futbol takımıyla bazıları belli bir partiyle bazıları belli bir insan ürünü ideolojiyle bazıları kendi inanci meşrebi kendi mezhebi kendi inancı kendi dili kendi kavmi kendi lideri vs dolduruyor. Bundan sonra yok öyle alttan almak. Kim beni kaybetmekten korkmuyorsa, bende bir şey kaybetmem onların yokluklarından.

Kuran bize dengeli bir yaşamı önerir

Kuran bize dengeli bir yaşamı önerir. Her şeyin aşırısı insana zarar verir. Aşırı gezmek aşırı yemek içmek aşırı sevmek aşırı bağlanmak ve sevgi saygı bireysel değeri.

Anne  ve baba tarafından sevilmeyen sayılmayan değer görmeyen bir  çocukta bu izler kalıyor ve bu çcuklar ileriki yaşamlarında ya bu yaralar tamir etmek için uğraşıyor ya da farkına bile varamadan o yaralarıyla ölüyor. 

Modern dünyada hepimizin hayatı tuhaf  bir şekilde akıp gidiyor.

İşte, evde, sosyal hayatta yapılması gereken düzinelerce şey bizleri bekliyor.

İşte hayatın bu çılgınlığı içinde birçoğumuz zaman zaman kendimizi unutuyoruz.

Başarılı olmak için her şeyden bir parça koparmaya çalışıyoruz. Oysa aslında gerçek başarının ne olduğunu unutuyoruz. Aslında kendi zihnimizin, bedenimizin, duygularımızın içsel yönetimi becerisini kazanamadıkça, hayatın anlamını da bir türlü keşfedemiyoruz.

Hayata yanlış pencereden bakan, hayatın detaylarını ve güzelliklerini göremeyen, kendi ufkunu genişletmeyen ve yeni deneyimlere kapalı olan insandır. bu tür insanlar yaşayan ölü gibi her hangi bir yaşam enerjileri ve tutkuları olmuyor.

Kendilerine dayatılan ufuk kafeste hayatlarını geçirip sonra ise yok oluyorlar.

Farkındalık Her Şeydir

farkındalık her şeydir. Öz farkındalık, kişinin anlamanız ve karşılığında sizi nasıl algıladıklarını

tespit etmeniz daha kolaydır.

Birçok insan sağlıklı bir öz farkındalık duygusuna sahip olduklarını varsayar, ancak diğerlerine kıyasla nereye düştüğünüzü görmek için göreceli bir ölçeğe bakmak en iyisidir.

Farkında olmak, kişinin davranış ve inançlarında değişiklik yapma fırsatı yaratır. Düşüncelerinizin, sözlerinizin, duygularınızın ve davranışlarınızın farkında olduğunuzda, geleceğinizin yönünde değişikler yapabileceksiniz. Duygularınızı tanımayı alışkanlık haline getirin. 30’lu yaşlarımın başına kadar duygularımın aktif olarak farkında olmayız.

HAYAT FARKINDALIKLARIMIZ

Farkındalığı Kadardır İnsan

Dini Sohbet

İslami sohbet platformu olarak HAYAT FARKINDALIKLARIMIZ makalemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bir başka makalede görüşmek dileğiyle, islami sohbetci Sohbet sitesinden biraz bahsetmek istiyorum. Sitemizde Bayanlar için Dini Sohbet yerler arasında  aile gibi bir ortam kurmayı planlıyoruz.   Sitemizde saygı çerçevesinde paylaşımlar yapıyoruz. Gelen kişilerin istedikleri konu hakkında doğru bilgiler almasını sağlıyoruz.

Selam ve Dua iLe

https://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2022/02/20220221_230331.pnghttps://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2022/02/20220221_230331-300x300.pngEzeLGenelİslami Sohbet
HAYAT FARKINDALIKLARIMIZ Selamun Aleykum ve Rahmetullah islami Sohbet Bugün ki Konumuz ise HAYAT FARKINDALIKLARIMIZI  paylaşmak istedim. Bazı insanların sizin hakkında olumsuz düşündüğünü yanlış yorumlar yaptığını değersiz olarak etiketlediğini göreceksiniz 'Hayatımıza  giren her insanın, başına gelen her olayın bir mesajı var, bu kim olursa olsun  tabii sen onu okumayı öğrenebilirsen.  Aldatıldığını, kandırıldığını, yarı...