Konu Başlıkları

…Hayallerimiz Var Bizim;

Bir Sabah Mekke’de uyanmak gibi,

Namazı Kabe’de kılmak gibi, Mescid-i

Nebevi’ye varmak gibi, sevinç  islami  sohbet 

gözyaşları içinde ”Ben geldim Ya Resullah (sav)” demek gibi…

Nasip et Ya Rabbi!

Ömrümüz tükenmeden bir gün dünya gözüyle Kabe’de oluruz İnşallah

Ey Rabbimiz!

Ey Rabbimiz! Fayda vermeyen ilimden, ürpermeyen kalpten,doymayan nefisten ve icabet edilmeyen duadan sana sığınırız.

Ey Rabbimiz! İşlediğimiz ve işlemdiğimiz amellerin şerrinden, bildiğimiz ve  bilmediğimiz şeylerin ierrinden sana sığınırız.

Ey Rabbimiz! Bizi İslam’dan ve kuran’dan ayırma. Bizi daima sırat-i müstakimde tut. İslam nurunu söndürmek isteyenlere fırsat verme. Bizim yüzümüzden insanları helak etme. Amin

Ey Rabbimiz! Nefislerimize zulmettik, sana isyan ettik, eğer bizi bağışlamaz, bize acımazsan dünyada da  ahirette de kaybedenlerden oluruz. Bizi hüsrana uğrayanlardan eyleme. Şeytanın klabimize girip saptırmasına fırsat verme.

Ey Rabbimiz! ömrümüzün en hayırlı anını son anımız, amelimizin en hayırlısını son amelimiz ve günlerimizin  en hayırlısını  ise sana kavuştuğumuz gün kıl.

Ey Rabbimiz! Bizi ana-babamızı iman ve kuran hizmetinde çalışan bütün kardeşlerimizi, mümin dostlarımız, akrabalarımızı, ecdadımızı ve ahirette intikal eden bütün mümin ve müslümanları cehennem azabından koru.

Affına sığınıyoruz. Bizi her türlü şer, fitne ve azaptan kurtar!  Fazlinla ikram eyle. Bütün günahlarımızı bağışla ayıplarımızı setreyle. Amin  ve Sallahu ala Seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmain Velhamdulillahi Rabbil alemin AMİN aMİN.

İslami sohbet platformu olarak olarak Hayallerimiz Var Bizim;   adlı yazının sonuna geldik başka bir Hayallerde  görüşmek dileğiyle.

Selam ve Dua ile

https://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2021/10/unnamed-7.jpghttps://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2021/10/unnamed-7-300x272.jpgEzeLGenel
...Hayallerimiz Var Bizim; Bir Sabah Mekke'de uyanmak gibi, Namazı Kabe'de kılmak gibi, Mescid-i Nebevi'ye varmak gibi, sevinç  islami  sohbet  gözyaşları içinde ''Ben geldim Ya Resullah (sav)'' demek gibi... Nasip et Ya Rabbi! Ömrümüz tükenmeden bir gün dünya gözüyle Kabe'de oluruz İnşallah Ey Rabbimiz! Ey Rabbimiz! Fayda vermeyen ilimden, ürpermeyen kalpten,doymayan nefisten ve icabet edilmeyen duadan sana sığınırız. Ey...