Doğru Dua Etmenin Önemmi  Ve Dua Nasıl Yapılmalıdır?

Unnamed (4)

Euzü Billahimineşşeytanirracim.

Bimillahirrahmanirrahim.

Kalbimdeki Dua.

Estağfirullah, estağfirullah estağfirullahel azim ellezi la ilehe illa hvel hayyül kayyümü ve etübileyh.

Elhamdülüllah  Elhamdülüllah  Elhamdülüllahi Rbbil alemiyn.  Vesselatü  vesselamü  ala Rasulüna Muhammedin  ve ala  alihi ve sahbihi  ecmain.İslamisohbet

Ya Rabbi,  biz nasıl dua edeceğini  bilmeyen  aciz cahil kullarız,  bize isabetli, faydalı, hayırlı, samimi  ve güzel  dua lar  ettir  ve dua’larımızı  lütfunla  kabul buyur.

Ben kendi  adıma da ”Sevdiklerim adına da arkadaşlarım” adına da,  onların  ve bizim sevdiklerimiz. annelerimiz, babalarımız, ve  soylarımızdan ölmüş ve sağ  olanlar  adına  da  bütün müminler  adına da, itiraf ettiğimiz  ve etmediğimiz farkında olduğumuz temizlemen  ümüdşyle,  yarattığın  ve yaratacağın  yagmur  ve kar taneleri  adadince  sana yalvarır, istiğfar ederim. Estağfurullah Estağfurullah Estağfurullah.

Allah’ım biz yalnız sana  ibadet eder, yalnız senden yardım dileriz. Bize vereceğin  her hayra  her yardıma  muhtacız. Bu saydığım  insanların  ve bizim, bizden  daha iyi  bildiğin  sıkıntılarımız  var, onlara  da bize  de  merhamet et, hastalıklarımıza şifa,  dertlerimize  deva ver.

senin şifandan  başka şifa yoktur, Senden  başka  şifa verecek te yoktur Allah’ım.Onlara   da   bize de,  öyle bir şifa ver ki,   öyle bir deva ver ki, maddi,  manevi, fiziki ve ruhi, hiç  bir hastalık, sıkıntı ve darlık  bırakma.

Bize  de,  onlara  da,  bütün müminlere  de,  dünyada ve ahirette de, iyilikler güzellkler kolaylıklar hayırlar ihsan et Allah’ım.

yaptığımız ve yapacağımız  hayır  hasenatlardan,  okuduğumuz ve okuyacağımız  bütün  Kuran-ı Kerim’lrden hasıl  olan sevabı, onlara  da,  soylarına da,  onların  ve soylarının  zulmettiklerine  ve  bela beddua  okuduklarına  da  onlara ve soylarına  zulüm  ve beddua  edenleere  de hedye ettik, sen cümlesinibağışla  ve faydalandır Allah’ım Amin.

Peygamber Efendimizn Dilinden Dualar.

Dua1

Dua,

Sermayesiz servettir
Bizlere dua  etmeyi  bahseden,
Seimize  kulak  veren  Allah’a hamdolsun
Dua, insanda doğuştan  var olan bir duygudur. Bu  sebeple butun dinlerde dua  mevcuttur.

Dua, insanda doğuştan var olan bir

Üstün  bir varlığa  inanan her insan, hayatının her hangi bir aninda  dua ihtiyacını  hisseder.  Çünkü  her. insan,

Zaman. Zaman ustesinden gelemeyeceği  bir cok olay,  üzüntü  ve sıkıntı  ile karşılaşır.  Böyle  anlarda insan,   Allah’a  sığınma  ve  O’ndan  yardim isteme ihtiyaci hisseder  ve dua eder.

İslami sohbet platformu olarak  Dua Nedir ? Duanın Önemi Nedir ? Dua Nasıl Yapılmalıdır?      konulu makalemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bir başka makalede görüşmek dileğiyle,

Selam ve dua ile

 

 

 

 

Genel
Doğru Dua Etmenin Önemmi  Ve Dua Nasıl Yapılmalıdır? Euzü Billahimineşşeytanirracim. Bimillahirrahmanirrahim. Kalbimdeki Dua. Estağfirullah, estağfirullah estağfirullahel azim ellezi la ilehe illa hvel hayyül kayyümü ve etübileyh. Elhamdülüllah  Elhamdülüllah  Elhamdülüllahi Rbbil alemiyn.  Vesselatü  vesselamü  ala Rasulüna Muhammedin  ve ala  alihi ve sahbihi  ecmain.İslamisohbet Ya Rabbi,  biz nasıl dua edeceğini  bilmeyen  aciz cahil kullarız,  bize isabetli, faydalı,...