Cennet Hurması Ve Şifa Lezzet
İslami Sohbet

Hurmaaa

Cennet Hurması İslamisohbetci.com

Şifalı Lezzet

Mide sorunlarına iyi geliyor. Özellikle gastrit sorunu olanlara tavsiye ediliyor.

Tam bir bağışıklık güçlendirici olarak anılıyor.

Vücudu özellikle kış aylarında yaşanan grip, algınlığı gibi hastalıklardan koruyor.

Mikroplarla savaşıyor. Cennet hurması yüksek bir antioksidan kaynağıdır.

Bu özelliği ile göz sağlığına da yarar sağlıyor.

Yaşlılığa bağlı olarak meydana gelen göz hastalıklarına karşı koruyor.

Yüksek tansiyon sorunu yaşayanlar için de birebir.

Cennet hurmasının tansiyonu ve kolesterolü düşürme özelliği bulunuyor.

Kansızlık tedavisinde kullanılıyor.

Cennet hurması, bağırsak iltihaplanmalarını tedavi ediyor.

Düzenli kullanıldığında ishali gideriyor.

Yüksek bir lif kaynağı olan cennet hurmasının 100 gramında 3.6 oranında lif bulunuyor.

Meyve, yüksek lif içeriği sayesinde kilo verme sürecini de kolaylaştırıyor.

Cennet hurması, önemli bir C vitamini deposudur. 100 gram cennet hurması, günlük C vitamini ihtiyacının yaklaşık % 13’lük kısmını karşılıyor.

Hurma, dünyanın birçok yerinde yetişen tropikal meyvedir ve genellikle kurutulmuş olarak tüketilir.

Son zamanlarda popüler hale gelmiş bu lezzetli meyve, içerdiği çeşitli besinler, lifler ve antioksidanlar sayesinde son derece besleyicidir.

Lif yapısıyla sindirim sitemini düzenler ve kabızlığı önceler.

İçerdiği antioksidanlar kanser, kalp hastalığı, diyabet ya da Alzheimer gibi bazı kronik hastalıklara karşı koruma sağlar.

Ayrıca hurma püresi, özellikle diyabet hastaları için beyaz şeker yerine tatlılarda kullanılabilen iyi bir tatlandırıcıdır. Ancak içerdiği yüksek oranda ki şeker (doğal olsa bile) ve karbonhidrat nedeniyle dikkatli tüketmek gerekir.

Ramazan sofralarının vazgeçilmezi olan hurma genellikle iftar atıştırmalığı olarak tüketilen bir besin.

Aslında hurma sadece

Ramazan’da değil yılın her ayında soframızda bulunması gereken besinler arasında yer alıyor.

çünkü başta sodyum, potasyum, magnezyum ve kalsiyum olmak üzere birçok mineral ile vitamin içermesiyle sağlığımız üzerinde pek çok önemli fayda sağlıyor.

Varlığı sekiz bin senedir bilinen hurma, güçlü bir antioksidan ve hücre yenileyici oluşuyla tam bir kanser bariyeri.

Arap ülkelerinde kanser vakasının düşül olması, hurmanın fazla olması ve yenilmesi ileilgili.

Medine’den Soframıza gelen lezzet

Medine Hurması

Medine Hurması İslamisohbetci.com

Medine’den Gelen Şifa

Genellikle sadece Ramazan sofralarında ve hac-umre ziyaretleri sonrasında tatmaya alışık olduğumuz hurmanın aslında onlarca çeşidi bulunmakta. Mebrum, Medjul,  Acve,  Sugai, Safavi, Berni, Hudri, Amber ve Sukkeriye yaş hurma en çok bilinen türlerdendir. Ülkemizde en çok tercih edilen ve hurma denince akla gelen

Medine Hurmaları, mucizeye konu alan Ac ve Hurmaları, Hamile, lohusa ve bebeklere faydaları ve en çok özel tadlarıyla Yal-Taze hurmalar, Sevdiklerinize sunabileceğiniz orjinal kutularında Hediyelik Hurmalar, Çikolatalı ve Bademli çeşitleriyle Spesiyal Hurmalar.

Mebrurrrrrrr

Mebrum Medine Hurması

Mebrum Medine Hurması; hurma denince akla gelen, kahverengine sahip, ince kabuklu, lezzetli ve besleyici bir çeşittir.  Hac ve Umre ziyaretlerinde ikram edilmek üzere en çok tercih edilen cinstir. Bu hurma Türk insanının damak tadına hitap eden ve Türkler tarafından en çok rağbet gören türdür. Medine çevresinde Al Ula Bölgesinde yetişir

Sugalll

Sugai Hurma İslamisohbetci.com

Sugai Hurma; gövdesi kahverengi, şekeri uç kısımlarına toplanmasından dolayı uö kısımları sarı-beyaz renkli bir hurmadır. kalın etli, lif oranı yüksektir. Şeker oranının düşük olması nedeniyle şeker hastalarının tercih ettiği bir çeşittir. Tahin ile birlikte tüketilebilir. arap halkı yerel mırra kahvesi ile birlikte tüketir.

Medine Medjul Hurma; açık kahverenginde, iri boyutlu, bol etli, yumuşak ve oldukça lezzetli medjul cinsi hurmasıdır. Medine ve çevresinde yetiştirilmektedir.

Baklava Hurma; Hufri adıyla da bilinen, Hudri hurmasının iri boy olanıdır. Kahverenginde, yoğun tatlılık oranına sahip, büyük ve etli bir çeşittir. Kan yapıcı özelliğiyle bilinir.  Bayanlara ve çocuklara tavsiye edilmektedir. Medine’de yetiştirilmektedir.

Ürdün Medjul; siyah renkli, orta büyüklükte, ince kabukludur, Tatlılık oranı çok yoğun olup, lifli, bol etli, küçük çekirdekli, enfes lezzete sahip medjul cinsi hurma çeşididir.

Amber Hurma; siyah renkli, oldukça iri bir çeşittir lif oranı yüksek, kalın etli ve hoş bir tada sahiptir. özellikle diyet yapanlara, tok tutması ve besleyiciliği açısından önerilir. Medine’de, Riyad’da ve Necid bölgesinde yetiştirilmektedir.

Afiyet Şifalar olsun

İslami sohbet platformu olarak Cennet Hurması Ve Şifa Lezzet konulu makalemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bir başka makalede görüşmek dileğiyle, islami sohbetciSohbet sitesinden biraz bahsetmek istiyorum. Sitemizde Bayanlar için Dini Sohbet yerler arasında  aile gibi bir ortam kurmayı planlıyoruz.   Sitemizde saygı çerçevesinde paylaşımlar yapıyoruz. Gelen kişilerin istedikleri konu hakkında doğru bilgiler almasını sağlıyoruz.  
Selam ve Dua ile

https://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2022/02/cennet-hurmasi-780x400-1.jpghttps://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2022/02/cennet-hurmasi-780x400-1-300x300.jpgEzeLdini sohbetGenelİslami Sohbet
Cennet Hurması Ve Şifa Lezzet İslami Sohbet Şifalı Lezzet Mide sorunlarına iyi geliyor. Özellikle gastrit sorunu olanlara tavsiye ediliyor. Tam bir bağışıklık güçlendirici olarak anılıyor. Vücudu özellikle kış aylarında yaşanan grip, algınlığı gibi hastalıklardan koruyor. Mikroplarla savaşıyor. Cennet hurması yüksek bir antioksidan kaynağıdır. Bu özelliği ile göz sağlığına da yarar sağlıyor. Yaşlılığa...