Ayetel Kürsi Faziletleri ve Hikmetleri

Her şeyin şerrinden Allah’a sığınarak surekli şekilde Ayetel Kürsi okunmalıdır. Nazara karşı  okunması gereken dualar arasında  yer alır.

Namazlardan sonra Ayetel Kürsü okumak menduptur.Özellikle geceleri yatmadan evvel okunmasi halinde okuyan kişinin evine kötülükler gelmeyecek, şeytanın  şerrinden korunacaktır. islamisohbet

Ayetel Kürsi hakkında rivayet olunan hadisler ışığında oldukça  büyük  faydalari, sırları  ve  mucizeler sahip olan bir ayeti kerimedir. Günlük yaşantıdan dua etmek için   sık sık  okuyabilir.

Ayetel Kürsi,Kuran’da  Bakara süresinin  içinde yer aliyor.Bakara sürmesinin 255.ayetidir. Halk arasinda genellikle dua olarak kabul edilir. Kötülüklerden, kaza ve belalardan korunmak için sıklıkla. Okunur.

616x321 Ayetel Kursi Duasi Anlami Nedir Ayetel Kursinin Faydalari Ve Fazileti Ayetel Kursi Arapca Ve Turkce Okunusu 1544168493438 (1)

Ayetel Kürsi Okumanın Faydaları, Sırları ve Mucizeleri Nelerdir? 

İçinde Allah’ın kürsüsü zikredildiği için ”Ayetel  Kürsü” adıyla anılan bu ayet hem muhtevası hem de üstün özellikleri sebebiyle diikkat çekmiş hakkında hadisler varit olmuş, çok okunmuş, şifa ve korunmaya vesile kılınmıştır.
Kelime-i şehadet ve İhlas sureleri nasıl İslam innacının özünü ihtiva ediyor ve insanlara Allah Teala’yı  tanıtıyorsa Ayetel Kürsi de onlardan daha geniş ve detaylı olarak bu özelliği  taşımaktadır.
Peki, Ayetel  Kürsi hangi sürede yer alır?  Ayetel Kürsi  nasıl okunur ? Ayetel Kürsi’nin  Türkçe meali nasıldır? Ayetel  Kürsi nerelerde okunur? Ayetel  Kürsi’nin faziletleri nelerdir? Farz namazlarından sonra Ayetel Kürsi okumanın fazileti nedir? Ayetel  Kürsi’nin tefsiri nasıldır? İşte Ayetel  Kürsi hakkın bilinmeyenleri öğrenmeiz gerekiyor.

Ayetel  Kürsi faziletleri nelerdir?

Şeytan, Bakara Suresinin okuduğunu duydugu evden çıkar gider. Her kim farz kim farz namazının peşinden Ayetel Kursi’yi okursa, onun cennete girmesine ölümden başkası bir engeli yoktur. ölünce cennete girer.Her kim farz namazın peşinden Ayet-el Kürsi’yi okursa, o kimsenın bizzat azamet ve ikram sahibi Allah alır. islamisohbet
Ayet-l Kürsi okuyunca kaç melek gelir?
Her farz namazının mutakip Ayet-el Kürsi okuyan ikkinci bir namaza kadar korunmus olur. Yatarken okuduğunda 2melek onun korumakla görevlendirlir. Ayet-el Kürsiyi her farz namazının arkasından okuyana cennetin 8 kapısı birden acılır dilediğinden içeri girer.

Ayetel Kürsi okuyunca kaç melek gelir?

Her farz namazını mütakip Ayetel Kürsi okuyan ikinci bir namaza kadar korunmuş olur. Yatarken okuduğunda 2 melek onu korumakla görevlendirilir. Ayetel Kürsiyi her farz namazının arkasından okuyana Cennetin 8 kapısı birden açılır dilediğinden içeri girer.

Ayetel Kursi Okunusu

Ezberlenmesi belki de en zor ayetlerden biri olmasına rağmen muhakkak ezberlenmesi gereken ve önemi çok büyük olan ayetlerden bir tanesidir. Rabbimizin büyüklüğünü ve yüceliğini anlatan bu sure bizi tüm kötülüklerden ve beladan en iyi şekilde korur ve muhafaza eder. Sırede O’nun izni olmada hiçbir şeyin olmayacağı ve ne kadar koruyucu olduğu anlatılır.

Ayetel Kürsi okumanın faydalar

Yüce Rabb’in kullarına başlettiği ve bu sure özellikle yatmadan önce kazadan, beladan korunmak için okunur ve bir işte başlamadan önce Rabb’e sağınmak için okunur. Uzun olması ile birlikte derin manalar barındırmaktadır ve bu manaların hep de O’nun ilmini içerir.
O’nun ilminden hiçbir şeyi Bilemeyeceğimiz ve O’nun yüce olduğu belirtilir.

Her müslümanın ezberlemesi ve hatta anlamını da çok iyi bilmesi gerekir.

Ayetel kürsi diğer surelerden farklıdır ve daha fazla şey anlatır. Ayet-el Kürsi Nerelerde Okunur? Ayetal kürsi namaz içinde sure şeklinde okunduğu gibi, namazda tesbihden önce de okunur.
Aynı zamanda bu ayeti namaz dışında dua olarak ihlas süresi, nas süresi ve felak süreleri ile birlikte okumanında iyi olduğu söylenmektedir.
AyetEL Kursinin Faziletleri Ayetel Kürsinin birçok faziletle Ayetel Kursinin faziletleri  Ayetel kürsinin birçok faziletleri vardır.
Hazreti Allah’ın tevhidi ile alakalı olan bir ayettir. *Ayetel kürsi okunan eve şeytan giremez. O evde büyü tutmaz. *Devamlı olarak ayet-el Kürsi okumaya devam eden kişi hem dünyada hem ahirette büyük makamlara erişir

İslami sohbet platformu  olarak Ayetel Kürsi Faziletleri Ve Hikmetleri  konulu makalemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bir başka makalede görüşmek dileğiyle

Selam ve dua ile

Genel
Ayetel Kürsi Faziletleri ve Hikmetleri Her şeyin şerrinden Allah'a sığınarak surekli şekilde Ayetel Kürsi okunmalıdır. Nazara karşı  okunması gereken dualar arasında  yer alır. Namazlardan sonra Ayetel Kürsü okumak menduptur.Özellikle geceleri yatmadan evvel okunmasi halinde okuyan kişinin evine kötülükler gelmeyecek, şeytanın  şerrinden korunacaktır. islamisohbet Ayetel Kürsi hakkında rivayet olunan hadisler ışığında oldukça  büyük ...