Anne Şefkati

Hazreti Davud zamanında iki kadın, çocuklarını bir ağacın altına bırakmışlar. Kendileri de beraber tarladaç yapıyorlardı. İslami sohbetci

Biraz sonra birini, kurt kaptığını gördüler. Koşarak ağacın dibine varan kadınlardan her ikisi de orada kalan çocuğa sahip çıkıyor, ikisi de senin çocuğunu kurt kaptı bu kalan çocuk benimdir diyorlardı.

Aralarında anlaşamayınca, meseleyi halletmesi için Hazreti Davud’un huzuruna çıkmaya kadar verdiler. Kadınlardan birisi çocuğu kucağına almış, öbürü de onun yanında Hasreti Davud’un huzuruna çıkıp meselelerini anlattılar. Davud Peygamber, çocuksuz kadına:

-Bu kadınun kucağındaki çocuk benim diyorsun. Bana bir Şahid bulabilirmisin? Diye sordu.

Kadıncağız:

-Bulamam, Ya Davud! Çünkü orada yanımızda kimsecikler yoktu. Fakat ben iyi biliyorum ki çocuk benimdir. Bu benden evvel varıp benim çocuğumu aldı, dedi.

Davud Peygamber, kadına:

-Şahid bulamayacağına göre, ben bu kadından çocuğu alıp sana veremem. Çünkü o da, senin kadar çocuğun kendisine ait olduğunu iddia ediyor, ye kadınları salıverdi.

Kadınlardan biri mahzun, birisi mesrur olduğu halde Süleyman Peygambere rastladılar. Süleyman Peygamber kadınlara ne olduğunu sordu. Kadınlar meseleyi Süleyman Peygamberede anlattılar.
Süleyman Peygamber her iki kadın arasında çocuğu taksim etmekten başka çare bulamamıştı. Hemen, Cellat! Bu kadınların her ikisi de çocuk benim diyor. Çocuğu ortadan kes de taksim edelim. Dedi

Çocuk kucağında olan kadın, buna razı olmuştu.

Kabul, kesin ortasından benim hakkımı bana verin, dedi.

Fakat çocuğun esas sahibi olan kadın, evladının gözleri önünde kesilmesine tahammül edemedi ve Süleyman Peygambere yalvarmaya başladı.

Aman yavrum kesmeyin. Ben razıyım çocuk onda kalsın ama yeterki sağ kalsın, diyordu.

Böylece Süleyman Peygamber çocuğun asıl anasının kin olduğunu anlamıştı. Ve cocuğu annesine teslim etti

 

EzeLGenelİslami Sohbet
Anne Şefkati Hazreti Davud zamanında iki kadın, çocuklarını bir ağacın altına bırakmışlar. Kendileri de beraber tarladaç yapıyorlardı. İslami sohbetci Biraz sonra birini, kurt kaptığını gördüler. Koşarak ağacın dibine varan kadınlardan her ikisi de orada kalan çocuğa sahip çıkıyor, ikisi de senin çocuğunu kurt kaptı bu kalan çocuk benimdir diyorlardı. Aralarında anlaşamayınca, meseleyi...