…Allahın Kulunu Sevmesinin Beş İşareti…

Musibetler ve felaketler insan için biter imtihandır ve Allah’ın onu sevdiğinin işaretidir. Sahih bir hadise göre,
“Şüphesiz, büyük mükafat büyük belalardadır. islami  sohbet 

Allah bir topluluğu severse onları sıkıntılarla imtihan eder.
Rıza gösteren rıza bulur. Hoşnutsuzluk gösteren de hoşnutsuzluk bulur.” (Tirmizi)

Efendimiz (a.s.m)’ı kılavuz edinmek.

“De ki: “Allah’ı seviyorsanız bana uyun. Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Allah affeder ve merhamet eder.”  (Al-i İmran, 31)

Nafile ibadet etmek.:

“Kulum bana nafile ibadetlerle yaklaşmaya devam eder, sonunda sevgime erer.”  (Buhari, Rikak 38.)

İnananlara karşı alçakgönüllü kafirlere karşı sert olmak, Allah rızası için cihada devam etmek ve O’nun haricinde hiçbir şeyden korkmamak.

“Ey iman edenler, içinizden kim dininden dönerse, duysun: Allah onların yerine, kendisinin sevdiği, onların da kendisini seveceği, mü’minler karşı boyunları aşağıda, kafirrlere karşı başları  yukarıda, Allah yolunda savaşan, dil uzatanın kınammasından korkmayan bir kavim getirir.

İşte o, Allah’ın bir lütfudur ki, onu dilediğine verir. Allah, ihsanı bol, gerşeyi bilendir.” (Maide, 54)

Birbirini Sevip ziyaret etmek birbirine yardım etmek, (Maddi yönden ) ve birisine Allah rızası için samimi nasithat etmek.

Benim rızam için birbirini sevenlere, benim rızam için oturup sohbet edenlere, Benim rızam için birbirilerini ziyaret edenlere ve birbirilerine harcamada bukunanlara muhabbetim haktır.” (İmam Malik, İbn Hıbban)

İslami sohbet platformu olarak olarak Allahın Kulunu Sevmesinin Beş İşareti Adlı  konunun sonuna geldik başka konuda  görüşmek dileğiyle.

Selam ve Dua ile

https://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2021/10/allahin-sevdigi-ve-sevmedigi-uc-kisi-h1489167670-4a95a7.jpghttps://www.islamisohbetci.com/wp-content/uploads/2021/10/allahin-sevdigi-ve-sevmedigi-uc-kisi-h1489167670-4a95a7-300x300.jpgEzeLGenel
...Allahın Kulunu Sevmesinin Beş İşareti... Musibetler ve felaketler insan için biter imtihandır ve Allah'ın onu sevdiğinin işaretidir. Sahih bir hadise göre, 'Şüphesiz, büyük mükafat büyük belalardadır. islami  sohbet  Allah bir topluluğu severse onları sıkıntılarla imtihan eder. Rıza gösteren rıza bulur. Hoşnutsuzluk gösteren de hoşnutsuzluk bulur.' (Tirmizi) Efendimiz (a.s.m)'ı kılavuz edinmek. 'De ki: 'Allah'ı seviyorsanız bana...